Vláda: Nevyčerpané financie na pastoračnú prácu sa presunú na iné účely KBS

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Nevyčerpané financie na podporu pilotných projektov pastoračnej práce v rómskych komunitách v dôsledku pandémie nového koronavírusu sa presunú na iný zámer. Vláda na svojom stredajšom rokovaní súhlasila so zmenou účelu použitia bežného transferu poskytnutého Konferencii biskupov Slovenska (KBS) vo výške 109.120 eur.

Vláda ešte v marci podporila návrh podpory pilotných projektov pastoračnej práce v rómskych komunitách. Projekt bol schválený na 24 mesiacov, na roky 2020 a 2021. „Na vybrané projekty na rok 2020 bolo schválených 219.600 eur a na rok 2021 suma vo výške 192.200 eur pre osem pastoračných zámerov v marginalizovaných rómskych komunitách Luník IX, Bardejov-Poštárka, Jarovnice, Plavecký Štvrtok, Krížová Ves, Hanušovce, Lomnička a Gréckokatolícka rómska misia v Prešovskom kraji,“ uvádza v predloženom materiáli rezort financií.

V dôsledku karanténnych opatrení spôsobených pandémiou ochorenia COVID-19 nemôže byť naplnený pôvodne určený účel použitia prostriedkov. Gréckokatolícka rómska misia nemohla usporiadať vzdelávacie aktivity v priebehu roka 2020, taktiež tieto pastoračné diela začali naplno s prácou pastoračných asistentov až po skončení prvej vlny pandémie, čím došlo k úspore financií.

Vláda SR schválila zmenu účelu poskytnutej nevyčerpanej dotácie v celkovej sume 109.120 eur, z toho 78.430 eur na kapitálové výdavky na rekonštrukciu a obnovu pastoračných centier a 30.690 eur na bežné výdavky na obstaranie kancelárskych potrieb, tlačiarní, kopírovacích strojov, počítačového vybavenia, pomôcok na prácu s deťmi v rámci študijných, vzdelávacích a voľnočasových aktivít.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *