Vláda: Novými členmi dozornej rady Eximbanky sa stali I. Šramko a V. Vaňo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 2. decembra (TASR) – Exportno-importná banka (Eximbanka) má dvoch nových členov dozornej rady. Stali sa nimi bývalý guvernér Národnej banky Slovenska a do leta tohto roka predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť Ivan Šramko, ako aj ekonóm Vladimír Vaňo.

Ako ďalej vyplýva z materiálu Ministerstva financií SR, vládny kabinet v stredu zároveň odvolal z funkcie člena dozornej rady Exportno-importnej banky SR Pavla Hrušovského

Eximbanka je štátna finančná inštitúcia, ktorá má za úlohu podporu exportu. Na finančnom trhu vystupuje ako špecializovaná inštitúcia, ktorá poskytuje bankové aj poisťovacie služby. Primárnym cieľom Eximbanky je umožniť vstup slovenským exportérom do projektov a teritórií, ktoré komerčný finančný sektor považuje za príliš rizikové.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *