Vláda: Predĺžila núdzový stav, bude platiť ďalších 40 dní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 5. februára  (TASR) – Núdzový stav sa na Slovensku od pondelka 8. februára predĺži o ďalších 40 dní. Vláda o tom rozhodla na svojom piatkovom online rokovaní. Vyplýva to zo zverejneného uznesenia kabinetu. Od pondelka sa zároveň aktivuje tzv. COVID automat.


      Vláda využila možnosť, ktorú jej dáva novelizovaný zákon o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu z konca minulého roka.


      Zákon v novej podobe umožňuje kabinetu opakovane predlžovať núdzový stav, najviac o 40 dní. Schváliť to však musí takisto parlament, najneskôr do 20 dní odo dňa účinnosti jeho predĺženia. Má to byť „ústavná poistka“ v rámci deľby moci a systému bŕzd a protiváh v parlamentnej republike.


      Uznesením z 31. decembra 2020 vláda obmedzila slobodu pohybu a pobytu do 24. januára, po ďalších úpravách ho predĺžila do nedele 7. februára.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Vláda: Predĺžila núdzový stav, bude platiť ďalších 40 dní

 • 6. februára 2021 at 2:48
  Permalink

  Zo serdca Špišak, Špišakovi,
  Marečku, ta už kediškaj som ci scel napisac, pre boha živého už nehodz do teho humna, bo keľo razy tam idzeš, teľo razy ce ošveci duch svetý. A keľo razy ce ošveci duch svetý, teľo razy pociš sprostosci. Už nám to Špišakom nerob, bo še pre tebe haňbime chodic medzi ľudzi. Ľem nedavno sme sebe vydychli, no ne na dluho, ked sme še zbavili lapikurkára s Popradu a dzik, už sme zaše v rici. Kediškaj som sluchal jedného ujka dzeškaj od Štrby, jak še od nás Špišakoch odcahuje, že „jaký je on Špišák, šak on ani hutoric nezná“. Somár starý, za teľe roky še nenaučil ani to že na Špišu še nehutori, ale rečuje. Hutori še na Šarišu. Ale sebe myšľim, že še haňbil kvoli sušedovi s Popradu a zato še nás zrekol. Scel nam tým povedzec, že je Lipták, abo Oravec, ale aj tam še majú za co hanbic, aj tam sebe na peršoh hreju hadoch, maju tam svojich tovarišoch v špicľovaní a pucflekoch lapikurkára s Popradu. Taže sebe nepomohol! Znaš, rozmýšľal som, ked už ši še priplihcil ku tým plagiátorom, máš ty ukončenú aspoň strednú zdravotnú školu, smer lapiduch? Hlapče, bo ked ja na tebe kukám, co ty stváraš, ta ja by som ci nedovolil, že by ši mi co i ľem posceľ v špitaľu prepolohoval.
  Marečku, a nezapomni, neškaj chodzime po kanaloch my Špišaci, ale utre budzeš Ty . A tebe nedajú Hajdukov, co ce budú vartovac, jak lapikurkarovi. Najľepši zrobiš ked ruciš tu flintu do žita, aj tak neznaš co robiš, a začneš robic to, čemu rozumiš. Nebuc glupi, co sceš do šmerci šedzec v baše, abo chodzic po kanaloch? Nech Mikas šedzi v baše, ne náš človek. Nebuc šaľený, zober rozum do harsci, bo my ce už mame polné zuby!
  Premyšľal ši dakedy nad tým co nám robíš, jak nám ubližuješ, jak nás morduješ, jak nám škodziš, keľo starých ľudzi zomre do jari, ňe pre covid, aľe za to že ši im nedovolil isc na špacirku, na šveži ľuft do ľesa, nemajú pohyb? Šak ty ši masový vrah! Dokedy budzeš pucflekom Plg. Mengeleho? Ket tak kukam co ty stváraš, jak škodziš ľudzom, ta še pýtam, co ce ošvecilo v tym humne? Nebulo to zlaté ceľe? Ej Marečku vartuješ cmavé sily, škodziš ľudzom, steho še nevyspovedaš, za toto ci nepomože ani rozhrešene od papeža, šak i on svoje baranky nahnal do košára luciferovi.
  Marečku zapametaj sebe, šicko raz skončí, aj tvojo ministrovane, lem žeby ši neplakal. Ojojoj! Teraz mi treslo do očoch, neznam či aj mne neošvecil duch svetý, ministrovane-miništrovane. Nebul ši ty pridluho miništrant, teraz neznaš prestac a miništruješ Plg. Mengelemu?
  Ta ľem še už spametaj kým neje neskoro, tvoj rodák zo Spiša

  P.S.
  Marečku, ta ľem ufam, že ci to písmo dajaký pucflek doneše a včas še zavartuješ, bo v pekle už majú bašavel, a my še nezname dočkac, kedy ce nacahneme na dereš, a neľem tebe.

  Reply
 • 6. februára 2021 at 9:35
  Permalink

  ŠUSTERSKA FILOZPFIJA
  Z Viderňika Zibura
  majster ot kopirta,
  Jedneho dńa vo varštaku
  duhovneho vita.

  Vžal miru fararovi
  na topanki nove,
  ale prešol mešac- dva,
  nebuli hotove.

  Koňečne ich dońešol
  po omši v ňedzeľu.
  A farar mu vičita:
  „Pozrice, prateľu!

  Panboh stvoril za tidzeň
  cali švet-to znace-
  a vi mojo topanky
  za štyri mešace.

  „ To pravda, veľebni pan-
  zňe otpovec kratka-
  aľe kukňu ľem dobre,
  jak ten švet vipatra.“
  /psišská klapancia/

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *