Vláda schválila prítomnosť cudzích vojsk na území SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Návrh na aktualizáciu súhlasu vlády Slovenskej republiky s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky a s vyslaním ozbrojených síl Slovenskej republiky mimo územia Slovenskej republiky na účel vojenských cvičení v 1. polroku 2021.

Nižšie je návrh už schváleného uznesenia:

Odkaz na Úrad vlády SR:

https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/25894/1

Predkladacia správa:

Predkladacia správa Vláda Slovenskej republiky svojím uznesením č. 795 zo16. decembra 2020 schválila podľa čl. 119 písm. o) Ústavy Slovenskej republiky návrh na vyslovenie súhlasu vlády Slovenskej republiky s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky a s vyslaním ozbrojených síl Slovenskej republiky mimo územia Slovenskej republiky na účel vojenských cvičení v 1. polroku 2021 (ďalej len „materiál“).

Uvedený materiál sa predkladá v nadväznosti na zmeny realizované v procese plánovania medzinárodných cvičení v spolupráci so zahraničnými partnermi a zmeny spojené s prijímaním opatrení spojených s pandemickou situáciou COVID-19.

Uvedenou aktualizáciou sa spresňujú údaje celkovo v 8 cvičeniach, z toho v 2 cvičeniach na území Slovenskej republiky a v 6 cvičeniach mimo územia Slovenskej republiky. K aktualizácii dochádza aj pri niektorých cvičeniach(v počte 14), ktoré boli z dôvodu epidemiologických opatrení pri COVID-19 odložené na neskoršie obdobie, alebo v danom období neboli z rovnakého dôvodu vykonané.

Materiál sa týka výhradne pôsobnosti Ministerstva obrany Slovenskej republiky a ozbrojených síl Slovenskej republiky. Finančný vplyv materiálu je obsiahnutý v doložke vplyvov, pričom tieto výdavky sú plne zabezpečené v rozpočte kapitoly Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

Vlastný materiál a prílohy sú uvedené na stránke Úradu vlády SR, viď odkaz hore.

Zdroj: rokovania.gov.sk

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Vláda schválila prítomnosť cudzích vojsk na území SR

 • 14. apríla 2021 at 12:52
  Permalink

  Chcete vojnu??? Az hlavne mesta Europy budu vymazane z mapy sveta potom si moze Korcok s Nadom strcit hufnicu do riti!!! A Putinovi by som rad odkazal ze nie vsetci na Slovensku su tak jebnuty ako nasa vlada!!!:)

  Reply
 • 14. apríla 2021 at 14:04
  Permalink

  špiny. Je čas Slováci….

  Reply
 • 14. apríla 2021 at 14:20
  Permalink

  Je mozne aby par jedincov rozhodovalo o tak zavaznej veci ako je pritomnost cudzich vojsk na nasom uzemi, tyka sa to nas vsetkych kritizuju 68 ze vtedajsi politici pozvali vojska VZ a oni teraz co robia oni nas potrebuju len pri volbach inac ich nazor celeho naroda na tak zavaznu vec ako vstup do NATO alebo pritomnost cudzich vojsk na nasom uzemi vôbec nezaujima

  Reply
 • 14. apríla 2021 at 16:09
  Permalink

  Naď posielal ruských vojakov z vlastného územia domov, hmm. „Pán“ Naď, treba poslať cudzích vojakov z nášho územia domov a povolať slovenských vojakov z cudzieho územia domov.
  Táto vláda ohrozuje mier!!! Ak zomrie čo len jeden jediný človek vo vojnovom konflikte, ktorý rozdúchate.už z vás nikdy nikto nezmyje biľag vojnových zločincov.

  Kto zapríčinil tento úpadok,
  zosurovenie, zdivočenie mravov?
  Čo ľudstvo zviedlo s ducha veličavou[14]
  vbŕsť do bahna? Ký upír to a mlok,

  z pŕs sajúci mu i dnes žitia mok,
  krvožíznivec s večnou záhou žhavou?
  Ech, SEBECTVO! to! — a niet nad ohavou
  tou zvíťaziť, vojsk, rekov po dnešok.

  Hej, ono krivdí, hnetie, zdiera, týra
  svevoľne, kde len stihne, slabšieho;
  hoc zem je pre všetkých dosť šírošíra,
  chce, aby strela sa len pre neho;
  ba končiny si svojí všehomíra,
  kams’ v prázdeň vytískajúc iného —
  /P.O.Hviezdoslav Krvavé sonety/

  Reply
 • 15. apríla 2021 at 7:19
  Permalink

  Aktualizácia súhlasu znamená v preklade predĺženie už predtým existujúceho súhlasu. Ten súhlas bol zrejme udelený v rámci členstva v NATO.

  Skúsme diskutovať vecne a nehrotiť to aj na našej strane zbytočnou propagandou.

  Reply
 • 15. apríla 2021 at 11:24
  Permalink

  Za to budete niesť osobnú zodpovednosť pustiť okupantov ktorí sami neodídu a ešte nový USA zákon je že USA vojakom a im rosdinám Slováci budú platiť usa mzdy z našich daní!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *