Vláda: Schválila valorizáciu odmien obvinených a odsúdených

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Obvinení a odsúdení, ktorí pracujú, budú mať valorizované odmeny v súvislosti s medziročným nárastom minimálnej mzdy. Vyplýva to z nariadenia vlády o výške pracovnej odmeny a podmienkach jej poskytovania obvineným a odsúdeným. Nariadenie schválila vláda na stredajšom rokovaní.

Upravené výšky pracovných taríf obvinených a odsúdených zaradených do práce sú stanovené ako súčin doteraz platných pracovných taríf a koeficientu nárastu minimálnej mzdy. „Medziročný nárast minimálnej mzdy, z ktorého sa pri stanovení predmetného mechanizmu vychádza, je vo výške 1,07,“ spresnilo Ministerstvo spravodlivosti SR, ktoré je predkladateľom nariadenia.

Schválené nariadenie nadobúda účinnosť 1. januára 2021.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *