Vláda: Slovensko a MMF budú mať dohodu o pôžičke na roky 2021 až 2023

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. decembra (TASR) – Vláda prerokovala a schválila návrh dohody o pôžičke medzi SR a Medzinárodným menovým fondom (MMF) na najbližšie tri roky.

„Cieľom materiálu je uzatvorenie novej bilaterálnej dohody o pôžičke medzi Slovenskou republikou a MMF na obdobie 1. januára 2021 až 31. decembra 2023 s možným predĺžením o jeden rok so súhlasom veriteľa,“ uvádza sa vo vládnom materiáli predloženom vláde Ministerstvom financií (MF) SR. Aktuálne bilaterálne dohody o pôžičke medzi členskými krajinami menového fondu a MMF sú podľa MF SR platné do 31. decembra 2020.

Rezort financií v materiáli dodal, že prostriedky pri prípadnom čerpaní zo strany MMF zabezpečuje Národná banka Slovenska (NBS). MF SR refunduje NBS náklady vyplývajúce jej z bilaterálnej dohody o pôžičke na základe dohody o refundácii rozdielu výnosových a nákladových úrokov vyplývajúcich NBS z bilaterálnej dohody o pôžičke medzi SR a MMF z roku 2017.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *