Vláda: Stálou predstaviteľkou SR pri EÚ bude P. Vargová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 2. decembra (TASR) – Novou stálou predstaviteľkou SR pri Európskej únii (EÚ) sa od polovice januára 2021 stane Petra Vargová, súčasná generálna riaditeľka sekcie európskych záležitostí Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Po rokovaní vlády to oznámil minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS).

Vargovú označil za jednu z najkompetentnejších osobností slovenskej diplomacie. „Prakticky celý jej kariérny život je spätý s Úniou,“ zdôraznil Korčok. Pripomenul, že do júla 2020 bola Vargová zástupkyňou Petra Javorčíka, ktorý do októbra pôsobil ako stály predstaviteľ SR pri EÚ. Od jeho odchodu je tento post neobsadený. „Som rád, že prvýkrát na tomto poste bude pôsobiť žena,“ dodal šéf slovenskej diplomacie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *