Vláda: Základné imanie SEPS sa zvýši o 130 mil. eur zo štátnych finančných aktív

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. decembra (TASR) – Základné imanie spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., (SEPS) sa zvýši. Na návrh Ministerstva financií (MF) SR to na svojom stredajšom rokovaní schválila vláda.

Štátne finančné aktíva sa podľa MF SR poskytujú spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava v sume 130 miliónov eur, ktorá následne vykoná transfer prostriedkov formou zvýšenia základného imania alebo vkladu do kapitálových fondov svojej dcérskej spoločnosti OKTE, a. s.

OKTE ako zúčtovateľ podpory podľa zákona o podpore OZE je od 1. januára 2020 povinná vyplácať finančné prostriedky subjektom (výrobcom), ktorým vzniklo právo na podporu. Výber finančných zdrojov na podporu výroby elektriny z OZE je predmetom cenovej regulácie zo strany Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorý stanovuje tarifu za prevádzkovanie systému (TPS), ktorá je súčasťou ceny elektriny pre koncových odberateľov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *