Vládny prívesok Remišová si kladie podmienky

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V.Remišová: Riešením sú predčasné voľby alebo odchod Matoviča a Sulíka

      Bratislava 14. marca (TASR) – Šéfka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová vidí dve možnosti pre riešenie krízy vo vládnej koalícii. Prvou sú predčasné voľby, ktoré by ale podľa nej viedli k dlhotrvajúcemu chaosu. Druhá možnosť je, že by premiér Igor Matovič (OĽANO) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) mali odísť z vlády. Remišová to uviedla v diskusnej relácii TA3 V politike. Dodala, že konflikt medzi Sulíkom a Matovičom stále trvá.


      V koalícii podľa Remišovej rokovali desiatky hodín a momentálne dospeli rokovania do takého stavu, že vidí dve možnosti riešenia. „Snažila som sa, čo bolo v ľudských silách, aby som túto koalíciu zachránila,“ vyhlásila. „Prvé riešenie, a je to veľmi zlé a najhoršie riešenie, sú predčasné voľby, ktoré by viedli k dlhotrvajúcemu chaosu,“ skonštatovala s tým, že by to bola obrovská zrada pre občanov, ktorí dali tejto koalícii dôveru. Druhé riešenie je podľa nej odchod Sulíka, ale aj Matoviča z vlády. „Viem, že je to ľudsky nepríjemné, ale v tomto momente to vidím aj vzhľadom na rokovania ako jediné riešenie,“ doplnila Remišová.


      Vládna kríza sa podľa nej nemôže naťahovať. „Čo sa týka dvoch mojich kolegov, spravili veľké chyby, ale teraz idú urobiť najväčšiu chybu svojho života, a to je rozbiť túto vládu. Bola by to najväčšia chyba, pretože ja si neviem predstaviť, ako by sa dôvera voličov dala obnoviť, ak by strana, ktorá bola dvakrát vo vláde, dvakrát vládu rozbila,“ vyhlásila s tým, že východiskom je, aby Sulík a Matovič prekonali egá a obnovila sa dôvera voči tejto vláde.


      Odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) podľa poslanca Richarda Rašiho (nezaradený) nie je riešením. Riešenie vidí v rekonštrukcii vlády. Buď odíde podľa neho predseda vlády, alebo bude do predčasných volieb na Slovensku vláda odborníkov. „Pokiaľ odíde premiér Matovič, až vtedy môžeme hovoriť o rekonštrukcii vlády,“ dodal.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Vládny prívesok Remišová si kladie podmienky

 • 14. marca 2021 at 14:24
  Permalink

  Hlúposť jej pristane .

  Reply
 • 14. marca 2021 at 18:04
  Permalink

  Bábkoherečka si myslí, že sme jej bábky?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *