Vo veku 55 rokov zomrela Petronela Lauková z Filozofickej fakulty UK

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 4. februára (TASR) – Vo veku 55 rokov zomrela v utorok 2. februára docentka Petronela Lauková, dlhoročná pracovníčka Katedry andragogiky a Katedry pedagogiky a andragogiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (FF UK) v Bratislave. Univerzita o tom informovala na svojej webovej stránke.

Lauková sa narodila 1. decembra 1965 v Nitre. Štúdium absolvovala na FF UK v Bratislave v roku 1989 v odbore pedagogika – starostlivosť o chorých. Ako priblížila univerzita, zameranie tohto odboru predznačilo jej ďalšiu kvalifikačnú a profesijnú dráhu. V roku 2005 úspešne ukončila doktorandské štúdium na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.

V roku 2007 nastúpila ako odborná asistentka na Katedru andragogiky FF UK v Bratislave. Po úspešnej habilitácii v roku 2009 sa v pedagogickej i vedecko-výskumnej činnosti plne venovala svojim ťažiskovým tematickým oblastiam – didaktike dospelých, geragogike, andragogickej komunikácii, verejnému zdravotníctvu a výchove k zdraviu. Práve problematika komunikácie a výchovy k zdraviu dominovala aj v uplynulom roku 2020.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *