Vo veku 55 rokov zomrela Petronela Lauková z Filozofickej fakulty UK

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. februára (TASR) – Vo veku 55 rokov zomrela v utorok 2. februára docentka Petronela Lauková, dlhoročná pracovníčka Katedry andragogiky a Katedry pedagogiky a andragogiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (FF UK) v Bratislave. Univerzita o tom informovala na svojej webovej stránke.

Lauková sa narodila 1. decembra 1965 v Nitre. Štúdium absolvovala na FF UK v Bratislave v roku 1989 v odbore pedagogika – starostlivosť o chorých. Ako priblížila univerzita, zameranie tohto odboru predznačilo jej ďalšiu kvalifikačnú a profesijnú dráhu. V roku 2005 úspešne ukončila doktorandské štúdium na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.

V roku 2007 nastúpila ako odborná asistentka na Katedru andragogiky FF UK v Bratislave. Po úspešnej habilitácii v roku 2009 sa v pedagogickej i vedecko-výskumnej činnosti plne venovala svojim ťažiskovým tematickým oblastiam – didaktike dospelých, geragogike, andragogickej komunikácii, verejnému zdravotníctvu a výchove k zdraviu. Práve problematika komunikácie a výchovy k zdraviu dominovala aj v uplynulom roku 2020.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *