Vo veku 66 zomrel herec Štefan Kožka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 14. decembra (TASR) – Vo veku 66 rokov zomrel slovenský herec Štefan Kožka. Pre TASR správu o jeho úmrtí potvrdila Ingrid Fašiangová, generálna riaditeľka bratislavského Divadla Nová scéna, kde herec pôsobil. Na divadelných doskách účinkoval v desiatkach inscenácií. Divákom bol známy aj vďaka viacerým televíznym a filmovým projektom.

      Fašiangová ďalej uviedla, že príčina Kožkovej smrti ešte nie je známa. „V rámci divadla vieme, že bol pozitívny na ochorenie COVID-19, vo štvrtok bol na testoch, mal ťažký priebeh choroby,“ poznamenala.


      Štefan Kožka účinkoval v pôvodnom slovenskom muzikáli Mata Hari (2013), kde sa predstavil v úlohe manžela exotickej tanečnice Rudolfa McLouda, v komediálnej hre Figaro sem, Figaro tam (2011) si zahral grófa Almavivu a v známom muzikáli Fidlikant na streche (2007) alternoval hlavnú postavu s hercom Mariánom Slovákom. Diváci ho mohli vidieť tiež v divadelnej kriminálnej komédii Šialené nožničky (2010), v hre Ešte jeden do partie (2010) alebo v pôvodnom slovenskom muzikáli František z Assisi (2010). Ako režisér pracoval na muzikáloch Hair (2003), Muzikálový sen (2011), Cigáni idú do neba (2012), Sláva (2013), Vyhadzovači (2013), HairSpray (2014).

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Vo veku 66 zomrel herec Štefan Kožka

  • 14. decembra 2020 at 23:53
    Permalink

    Tak bol pozitívny, alebo naznačujete, že zomrel na túto chrípku? Ale s kovidom? Nezneužívajte smrť na propagáciu čohokoľvek. Smrť človeka si to nezaslúži.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom