Vo vláde odmietajú politické zneužívanie smrti Lučanského, v opozícii tancovali na hrobe Kuciaka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 8. januára (TASR) – Vláda SR odmieta byť vtiahnutá do politického zneužívania smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského a do účelového rozdeľovania spoločnosti. Vládny kabinet to skonštatoval vo vyhlásení, pod ktoré sa podpísal premiér Igor Matovič (OĽANO) a jednotliví ministri. Spoločne v ňom vyjadrili aj plnú podporu ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) a ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO).


      Vláda konštatuje, že v posledných dňoch sme svedkami množstva špekulácií a dezinformácií šíriacich sa v súvislosti s Lučanského úmrtím. „Vláda sa po celý čas usiluje byť v danej veci zdržanlivá, s cieľom ponechať ministerke spravodlivosti a ministrovi vnútra priestor na vecnú, odbornú argumentáciu. Vláda odmieta a jednoznačne odsudzuje politické zneužívanie tejto nešťastnej udalosti, ako aj snahy vnášať do spoločnosti nepriateľské emócie,“ uviedli predseda vlády a ministri.


      Deklarujú, že vo svojom programovom vyhlásení sa zaviazali vždy hovoriť pravdu a konať čestne. Vládny kabinet preto považuje za dôležité v tejto situácii vecné, odborné odkomunikovanie faktov a v tomto ohľade plne dôveruje ministerke spravodlivosti a ministrovi vnútra. „Sú kvalifikovanými odborníkmi vo svojich rezortoch a dokážu spoločnosti ponúknuť všetky potrebné a najmä overené a pravdivé informácie, podložené aj na výsledkoch nezávislého prešetrovania udalosti,“ skonštatovala vláda.


      Víta rozhodnutie ministerky Kolíkovej vytvoriť širokú kontrolnú komisiu s cieľom objasniť okolnosti úmrtia Lučanského. Vláda zároveň vyhlásila, že nemá akýkoľvek dôvod spochybňovať doterajšie zistenia, ktoré podľa nej vylučujú pochybenie či cudzie zavinenie.


      Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe v Prešove pokúsil o samovraždu. Posledná rozlúčka s ním sa konala dnes v Štrbe.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Vo vláde odmietajú politické zneužívanie smrti Lučanského, v opozícii tancovali na hrobe Kuciaka

 • 8. januára 2021 at 18:51
  Permalink

  „…snahy vnášať do spoločnosti nepriateľské emócie.“???
  Hej, hej! Pracujúci ľudia sú podľa nich opice, múdrosráči, kuvici…To sú také priateľské emócie!
  Opozícia je kriminalizovaná, pol Slovenska končí vo väzbe, ľudia sú znásilňovaní nespoľahlivými testami, týraní chaotickými rozhodnutiami vlády, zo zúfalstva si siahajú na život…To sú také priateľské emócie. „Víťazstvo.“

  Reply
 • 8. januára 2021 at 19:34
  Permalink

  Mám vážne obavy o život p. Radačovského , Tieto svine sa nešťítia ničoho. Ale Ich „Defesnetrácia“ sa blíži míľovými krokmi . Mafiána Kollára síce netrafili na prvý pokus, pri tej auto havárii , ale skončí ako Heider, TTpako asi nájde ten svoj Gauliderov vlačik veľmi rýchlo. Popradský plešivý slizniak asi vie o čo ide, preto čuší. Gambatej svini doporučujem Juhoafricku republiku.

  Reply
  • 9. januára 2021 at 7:37
   Permalink

   Pán Radačovský nevyzerá na nejakého hlupáčika, iste sa poistil. A keby sa títo fašisti pokúsili siahnuť na jeho život, len by sa prezradili.
   A áno, raz sa bude účtovať!!! A že sa „Boží ľudia“ svojho Boha neboja, to mi hlava neberie.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *