Voľba šéfa ÚŠP? Lipšicovi mal Krajniak vybaviť previerku. Bude voľba už v januári?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 23. januára (TASR) – Presný termín verejného vypočutia kandidátov na špeciálneho prokurátora ešte nie je dohodnutý, voľbu špeciálneho prokurátora nezaradili ani do návrhu programu schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorá sa začína v utorok (26. 1.). Ústavnoprávny výbor NR SR chce kandidátov vypočúvať 1. a 2. februára, na 2. februára je však naplánovaný rokovací deň schôdze. O termíne má rozhodnúť utorkové poslanecké grémium. Nie je vylúčené, že poslanci by špeciálneho prokurátora volili až v marci. Verejný híring je podmienkou na voľbu v parlamente.


      Predseda výboru Milan Vetrák (OĽANO) pre TASR uviedol, že vypočuť všetkých štyroch kandidátov by nestihli za jeden deň. Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) vyhlásil voľbu tak, aby sa konala na januárovo-februárovej schôdzi. V návrhu programu zverejnenom na webe parlamentu voľba nie je zaradená. Vetrák pripustil, že poslanci by potenciálne mohli špeciálneho prokurátora voliť až na marcovej schôdzi, avšak preferuje februárovú voľbu. Predstavitelia koalície tvrdia, že pre voľbu bude dôležité verejné vypočutie, po ktorom sa chcú dohodnúť na spoločnom kandidátovi.


      Šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) chcú byť štyria kandidáti – advokát a exminister Daniel Lipšic a prokurátori ÚŠP Peter Kysel, Vasiľ Špirko a Ján Šanta. Národná rada SR bude voliť nového šéfa ÚŠP po tom, ako sa obvinený Dušan K. vzdal tejto funkcie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Voľba šéfa ÚŠP? Lipšicovi mal Krajniak vybaviť previerku. Bude voľba už v januári?

  • 24. januára 2021 at 19:08
    Permalink

    Dokedy bude táto „americká špinavá prašivá sviňa“ riadiť na Slovensku vyšetrovanie drogových dealerov ako v prípade ALL for Jan , keď toho chudáka novinára 5O úrovne omylom zastrelili, deď si mafia prišla pre peniaze za odobrané a nezaplatené drogy?. Gen. ML o tom veľmi dobre vedel a preto ho tie svine museli dať zavraždiť. Inak by nebol býval „míľnik TT Paka toho plešatého slizniaka z PP.“,ktorý ešte týždeň lyžoval v OO. Ambasáda za plotom až potom napísala scénar, ako to má vyzerať.
    Páni prepáčte ale na Slovensku má veľmi veľa ľudí maturitu a nie sme všetci „JEBNUTÍ“

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *