Voľby USA: Konečné výsledky jednotlivých štátov potvrdili víťazstvo Bidena

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 9. decembra (TASR) – Všetky štáty USA vyhlásili z utorka na stredu výsledky prezidentských volieb, čím potvrdili víťazstvo demokrata Joea Bidena nad republikánom Donaldom Trumpom v hlasovaní z 3. novembra v pomere 306 ku 232 voliteľským hlasom. Informovala o tom agentúra AP.

Jednotlivé štáty museli do Washingtonu doručiť svoje správy s overenými konečnými výsledkami najneskôr do 8. decembra. Podľa Rebeccy Greenovej, profesorky pôsobiacej na William & Mary Law School v meste Williamsburg vo Virgínii, musí Kongres tieto konečné výsledky akceptovať. Zbor voliteľov, ktorý formálne zvolí prezidenta a viceprezidentku na ďalšie funkčné obdobie, sa zíde 14. decembra.

Ako píše denník The New York Times, cieľom Trumpovej neúspešnej kampane, ktorej súčasťou boli mnohé žaloby a žiadosti o prepočítanie hlasov v kľúčových štátoch, bolo spôsobiť oneskorenie procesu potvrdenia konečných výsledkov. Všetky z týchto rozhodujúcich štátov ich však doručili do 30. novembra.

Odchádzajúci prezident Trump odmietol výsledky volieb a svoju prehru uznať. Tvrdí, že došlo k rozsiahlym volebným podvodom a republikánov v kľúčových štátoch vyzval, aby zvolili voliteľov, ktorí zaňho zahlasujú, a to dokonca po tom, čo tieto štáty potvrdili víťazstvo Bidena. Súdne žaloby v Arizone, Georgii, Michigane, Nevade, Pensylvánii aj Wisconsine dopadli v Trumpov neprospech.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *