Voľby USA: Súd vo Wisconsine zamietol Trumpovo úsilie o zneplatnenie hlasov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Madison 11. decembra (TASR) – Súd v americkom štáte Wisconsin zamietol v piatok žalobu právnikov dosluhujúceho prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorou chceli spochybniť výsledky novembrových prezidentských volieb vo Wisconsine. V tomto štáte zvíťazil demokratický kandidát Joe Biden.


      Očakáva sa, že Trumpov tím sa proti rozhodnutiu rýchlo odvolá na Najvyššom súde Wisconsinu, ktorý kontrolujú republikáni.
      Biden zvíťazil nad Trumpom vo Wisconsine o približne 20.600 hlasov. Trumpovi právnici žiadali, aby bolo zneplatnených viac ako 221.000 hlasov odovzdaných v dvoch wisconsinských okresoch, v ktorých majú najsilnejšie pozície demokrati.


      Volitelia sa v hlavných mestách štátov USA stretnú 14. decembra a odovzdajú svoje hlasy. Kongres následne 6. januára 2021 potvrdí víťaza prezidentských volieb, ktorý 20. januára 2021 zloží prísahu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *