Vraj špajza je prázdna a Korčok dotuje opozičných novinárov v Bielorusku. Ale Slováci majú byť odkázaní na odklady splátok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 22. januára (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Ivan Korčok na piatkovom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN odsúdil prenasledovanie novinárov a predstaviteľov bieloruských médií, ktoré sa výrazne zintenzívnilo od minuloročných prezidentských volieb v krajine. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).


      Na podujatí, ktoré na tému slobody médií v Bielorusku zorganizovalo Estónsko, vystúpili aj líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská a viacerí novinári z bieloruských a zahraničných médií. Šéf slovenskej diplomacie, ako aj zástupcovia viacerých ďalších krajín sa pripojili prostredníctvom telemostu.


      „Masové zatýkania novinárov a pokračujúce systematické represálie voči médiám ešte viac vzďaľujú Bielorusko od demokratickej Európy,“ vyhlásil Korčok.


      Ako ďalej uviedlo MZVEZ SR, Slovensko podporuje občiansku spoločnosť a slobodu médií v Bielorusku a je pripravené naďalej prispievať k mierovému a demokratickému riešeniu súčasnej krízy. Slovensko sa aktívne angažuje v podpore nezávislej žurnalistiky a silnej občianskej spoločnosti v krajine. Na pomoc Bielorusku vláda vyčlenila 250.000 eur, ktoré sú určené na konkrétne iniciatívy na ochranu ľudských práv a demokracie.


      „Medzinárodné spoločenstvo nemôže mlčať, keď sú ľudské práva zásadne porušované. Opakujem svoju výzvu Bielorusku na začatie otvoreného a inkluzívneho dialógu s cieľom obnoviť zásady právneho štátu a demokracie v spolupráci s občianskou spoločnosťou, medzinárodnou komunitou a pod drobnohľadom médií. Bielorusko má povinnosť vytvoriť novinárom bezpečné prostredie bez zastrašovania a obťažovania,“ dodal šéf slovenskej diplomacie.


      Od augustových prezidentských volieb v krajine zadržali najmenej 373 novinárov, pričom mnohí z nich sa stretli s mučením či vyhrážkami smrťou. Výkon ich práce je obmedzovaný obmedzeným prístupom na internet, bránením vstupu na stránky nezávislých médií a odoberaním akreditácií vrátane akreditácií zahraničných novinárov. Podľa novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) je Bielorusko najnebezpečnejšou európskou krajinou pre novinárov, dodal rezort.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Vraj špajza je prázdna a Korčok dotuje opozičných novinárov v Bielorusku. Ale Slováci majú byť odkázaní na odklady splátok

 • 23. januára 2021 at 9:08
  Permalink

  d.den
  myslim ,ze p.Korcok ,,by,, mal byt zastupcom vsetkych slovakov a nie sluzit a byt proamerickym prisluhovacom. Bohuzial jeho zaujmom nie je viest vyvazenu medzinarodnu politiku a hlasit sa k slovanom. Je kupeny tak ako viacero nasich predstavitelov, vratane p. Caputovej a nejde im o slovakov.
  Bohuzial vela naivnych ludi naletelo ,,choremu ,,. Treba to cim skor zmenit,len vybrat z tych co su tam je tazko.
  Chce to referendum,zadat vsak spravne otazky!!!

  Reply
 • 23. januára 2021 at 10:53
  Permalink

  Korčok: „Medzinárodné spoločenstvo nemôže mlčať, keď sú ľudské práva zásadne porušované.“
  Na Slovensku sú HRUBO porušované!!! Nevadí, „pán“ Korčok???

  Reply
 • 23. januára 2021 at 22:37
  Permalink

  Odkážte Tupcovi Naďovi aTT Pakovi, že nech povolá zálohy, a veľmi radi si do tých US fašistických svíň zastrieľame

  Reply
  • 24. januára 2021 at 7:50
   Permalink

   Lukasenko na fiktivnom zasadnutí BR OSN:
   „Medzinárodné spoločenstvo nemôže mlčať, keď sú ľudské práva zásadne porušované. Opakujem svoju výzvu Slovensku na začatie otvoreného a inkluzívneho dialógu s cieľom obnoviť zásady právneho štátu a demokracie v spolupráci s občianskou spoločnosťou, medzinárodnou komunitou a pod drobnohľadom médií. Slovensko má povinnosť vytvoriť Slovakom bezpečné prostredie bez zastrašovania a obťažovania,“
   Čo na to, pan Korcok?

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *