Vyhostenie ruských diplomatov: Osuský a Stančík ušli zo Zahraničného výboru NR SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava, 29. 4. 2021 – Vo štvrtok sa mali uskutočniť dve schôdze Zahraničného výboru NR SR. Prvá sa týkala Programového vyhlásenia vlády SR a druhá mimoriadna schôdza sa mala venovať dôvodom vyhostenia troch ruských diplomatov z územia Slovenskej republiky. „Kým na prvom rokovaní bol výbor uznášaniaschopný, tak hneď po jeho skončení dvaja koaliční poslanci P. Osuský a A. Stančík doslova ušli. Tým pádom sa výbor stal neuznášaniaschopný, a preto sme o vyhostení diplomatov nemohli rokovať,“ konštatuje predseda Zahraničného výboru Marián Kéry. „Nechápem, prečo sa koalícia bála rokovať o svojich krokoch, ktoré robí v zahraničnej politike. Zaujímali nás dôvody rozhodnutia vyhostiť ruských diplomatov zo Slovenska.“ 

Na situáciu reagoval aj podpredseda parlamentu, ktorý je zároveň členom tohto výboru, Juraj Blanár: „Týmto vládna koalícia potvrdila, že nemá argumenty, ktorými by zdôvodnila tento unáhlený krok slovenskej diplomacie. Vyjadrovať solidaritu s Českou republikou, ktorá ešte stále po šiestich rokoch nemá uzavreté vyšetrovanie a na jej najvyššej politickej aj ústavnej úrovni má rôzne postoje k tejto téme, to bolo podľa mňa nepremyslené. A v tomto kontexte pokladám vyhostenie troch diplomatov za neodôvodnené poškodzovanie národno-štátnych záujmov Slovenskej republiky vo vzťahu k Ruskej federácii. Preto si kladiem otázku, komu toto prospeje?“ 

Obaja poslanci Národnej rady SR J. Blanár a M. Kéry, ktorí iniciovali mimoriadne rokovanie Zahraničného výboru, sú presvedčení, že takéto konanie slovenskej diplomacie je pre Slovenskú republiku poškodzujúce. Strana SMER – sociálna demokracia zdôrazňuje, že Slovenská republika musí robiť svoju zahraničnú politiku sebavedomo a vyvážene na všetky štyri svetové strany.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Vyhostenie ruských diplomatov: Osuský a Stančík ušli zo Zahraničného výboru NR SR

  • 1. mája 2021 at 13:34
    Permalink

    Keď potkany utekajú, tak je zle. Alebo má potkan Dostál iné informácie ako plebs ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *