Výhra Borisa Kollára: Počas zákazu vychádzania budú otvorené kostoly i lyžiarske strediská

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Kostoly i lyžiarske strediská budú môcť byť otvorené aj počas zákazu vychádzania. Oznámil to vicepremiér pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina) s tým, že cesta na bohoslužbu spadá pod výnimku zo zákazu vychádzania a je na jednotlivých regionálnych hygienikoch, či v danom regióne budú môcť byť kostoly otvorené a koľko v nich môže byť ľudí. Lyžiarske strediská môžu byť otvorené, lebo patria k individuálnym športom v exteriéri.

Výnimka zo zákazu však platí aj na cestu do zariadenia na rekreačné účely. „Platí to pre členov jednej domácnosti a maximálne jednej ďalšej domácnosti,“ uviedol Holý, ktorý nadväzoval na odporúčanie vlády vytvárať počas sviatkov pri stretávaní „bubliny“ najbližších príbuzných a priateľov. Ďalšie odporúčanie smeruje k zamestnancom a zamestnávateľom, aby v čo najvyššej možnej miere umožnili prácu z domu. „Aj to výrazne pomôže brániť šíreniu nákazy,“ dodal Holý. Odporúčanie vlády vyzýva zvážiť nevyhnutnosť cestovania a uprednostniť prostriedky diaľkovej komunikácie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *