Vyjadrenie: MZ: COVID-19: Vyšehradská štvorka pokračuje v boji s pandémiou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 22. decembra (TASR) – Zástupcovia Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Poľska opäť riešili problematiku pandémie nového koronavírusu. Vo virtuálnej forme sa konalo ďalšie pracovné stretnutie COVID-19 informačného V4 centra. Delegácie sa informovali o platných opatreniach prijatých v záujme zamedzenia šírenia ochorenia. Krajiny riešili aj vakcinačné stratégie.

V úvode videokonferencie sa zástupcovia krajín Vyšehradskej štvorky informovali o novoprijatých opatreniach. Česká strana hovorila o obmedzeniach pri zhromažďovaní a fungovaní škôl. Maďarsko prezentovalo platné obmedzenia pohybu (zákaz vychádzania medzi 20:00 a 05:00) predĺžené do 11.1.2021. Slovenská strana prezentovala možnosť prezenčnej výuky s negatívnym testom. Spomenuli sme aj možnosť využitia antigénových testov pre pendlerov v rámci krajín V4. Poliaci neprezentovali výraznejšie zmeny. Spomenuli striktný režim platný pre obchody a obmedzenia pri stretnutiach v domácnostiach.

V druhej časti videokonferencie diskutovali delegácie o vakcínach. Česká strana informovala o schválení vakcinačnej stratégie. Maďarsko riešilo logistiku očkovania. Prioritnými skupinami budú zdravotníci, pracovníci sociálnych služieb a seniori nad 60 rokov a ďalší. Naši zástupcovia informovali o prioritných skupinách, ktoré budú očkované v prvej fáze. Kolegom prezentovali ciele vakcinácie a plánované budovanie vakcinačných centier. Tejto téme sa venovali aj kolegovia z ďalších krajín. Slovenská delegácia položila partnerom viaceré otázky súvisiace s očkovaním. Zhodli sa na ich písomnom zodpovedaní. Zástupcovia viacerých rezortov z krajín V4 riešili aj možnosti využitia aplikácií. V závere sa dohodli na termíne ďalšieho pravidelného rokovania.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *