Výpoveďami poškodených pokračuje proces so starostom Dolného Chotára

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Pezinok 7. decembra (TASR) – Výpoveďami troch poškodených pokračuje v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom D. a spol. Kvarteto obžalovaných čelí obžalobe z viacerých vrážd.

Na pondelkový proces eskortovali len Františka D., jeho syna Františka D. mladšieho a Ladislava A. Ďalší obžalovaný Roland Sz. dal svojmu obhajcovi súhlas na pojednávanie v neprítomnosti.

Proces je naplánovaný aj na utorok (8. 12.). Následne predsedníčka senátu vytýči termíny pojednávaní na január a február budúceho roku. Podľa procesných strán je možné, že pre veľké množstvo svedkov, ktorí majú ešte vypovedať, výsledok kauzy bude známy pravdepodobne na jar budúceho roka. V kauze by mali budúci rok vypovedať podľa informácií, ktoré pre TASR poskytli procesné strany, aj utajovaní svedkovia.

Doteraz okrem čítania listinných dôkazov počas pojednávaní v septembri až v novembri vypovedali viacerí vysokopostavení a odsúdení členovia gangu sátorovcov, medzi nimi Kristián Kádar, Zsolt Nagy a Juraj Bugár alias Bugi. V tejto kauze František D., jeho syn František D. mladší, Ladislav A. a Roland Sz. čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov.

Vraždy si mal objednávať František D., aby umlčal tzv. biele kone. Niektoré svoje obete zastavili pod zámienkou policajnej kontroly. V policajnom prestrojení ich presunuli do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti dali na ruky putá, niekoľko hodín ju strážili a potom presunuli na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju zaškrtili.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Gang sátorovcov mal mať na svedomí viac ako 80 ľudských životov.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *