Výpoveďami poškodených pokračuje proces so starostom Dolného Chotára

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pezinok 7. decembra (TASR) – Výpoveďami troch poškodených pokračuje v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom D. a spol. Kvarteto obžalovaných čelí obžalobe z viacerých vrážd.

Na pondelkový proces eskortovali len Františka D., jeho syna Františka D. mladšieho a Ladislava A. Ďalší obžalovaný Roland Sz. dal svojmu obhajcovi súhlas na pojednávanie v neprítomnosti.

Proces je naplánovaný aj na utorok (8. 12.). Následne predsedníčka senátu vytýči termíny pojednávaní na január a február budúceho roku. Podľa procesných strán je možné, že pre veľké množstvo svedkov, ktorí majú ešte vypovedať, výsledok kauzy bude známy pravdepodobne na jar budúceho roka. V kauze by mali budúci rok vypovedať podľa informácií, ktoré pre TASR poskytli procesné strany, aj utajovaní svedkovia.

Doteraz okrem čítania listinných dôkazov počas pojednávaní v septembri až v novembri vypovedali viacerí vysokopostavení a odsúdení členovia gangu sátorovcov, medzi nimi Kristián Kádar, Zsolt Nagy a Juraj Bugár alias Bugi. V tejto kauze František D., jeho syn František D. mladší, Ladislav A. a Roland Sz. čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov.

Vraždy si mal objednávať František D., aby umlčal tzv. biele kone. Niektoré svoje obete zastavili pod zámienkou policajnej kontroly. V policajnom prestrojení ich presunuli do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti dali na ruky putá, niekoľko hodín ju strážili a potom presunuli na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju zaškrtili.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Gang sátorovcov mal mať na svedomí viac ako 80 ľudských životov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *