Výzva všetkým cvičencom VMS (Veľkej Matovičovej spartakiády)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Milí priatelia,

Náš Veľký Guru, jeho eminencia VeľkoAdmirál Igor Matovič, konečne zúročil nadobudnuté vzdelanie a skúsenosti. Síce získal vysokoškolské vzdelanie podvodom, ale vnútorne „cíti“, že má hlboké znalosti infektológie a medicíny.

Naviac, ako premiér, uplatňuje svoje manažérske a logistické skúsenosti, získané pri pašovaní tlačiarenského stroja z Nemecka, a z organizovania služobných ciest svojej mamy, či iných daňových podvodov.

Podarilo sa mu na tento víkend, v záujme nakazenia doteraz nenakazených, pripraviť celonárodnú spartakiádu, ako najmasovejšie podujatie na Slovensku od príchodu vierozvestcov. Cvičení sa zúčastní viac ľudí, ako parlamentných volieb (rozšírené zoznamy o deti, staršie ako 10 rokov).
Keď povolili konferenciu Globsecu a súčasne povolili len šesť ľudí v miestnosti, mylne som sa domnieval, že sa taká somarina nedá prekonať. Nápad dať dohromady všetkých päť miliónov občanov, počas chrípkovej epidémie, však je neprekonateľný…

Kam sa hrabú fajčiari v cisterne s benzínom…

KontraAdmirál Naď poskytol „školených“ žoldnierov, a s neoceniteľnou podporou „doktora“ Mareka Krajčího pripravujú veľký zážitok. Piatim miliónom občanov vyplnia sychravý a chladný jesenný víkend. Na úspech akcie budú dohliadať milovníci obuškov, pod velením veliteľa slovenských hasičov, Generalissima Vodných diel Romana Mikulca.

Netreba sa obávať, že by veľký sviatok geniálnej koaličnej politiky nezvládli…

Krejčímu už brneli nohy, Naď získal pomazanie Globsecu a Mikulec svoje vodné delá pred týždňom odskúšal. Kočnerov kámoš R. Sulík sa nezúčastňuje všeobecných logistických radovánok, z boku šklbe koberec pod balancujúcim Matovičom. Spolu so svojou dievčenskou juntou, „dám“, s gaťkami na členkoch si musí často utierať sliny okolo úst. Nadmerne slinia pri pomyslení, že by mohli odrovnať zmatkoviča a sami, bez kontroly, rozkrádať miliardy na „záchranu ekonomiky“.

My, cvičenci Dr. Matoviča a jeho Crashteamu, zatiaľ uvažujeme, ako sa neriadiť pokynmi z letáčika, ktorí doručili do každej domácnosti. A kým sme ho stihli dočítať, muftí Krajčí oznámil, že obsahuje nesprávne pokyny.
Musíme sa rozhodnúť, konfrontovaní s aktuálnymi informáciami, ktoré platia spravidla niekoľko minút, kým ich opäť „aktualizujú“, či bude lepšie stáť v šóre už skoro ráno, alebo vyčkať, až sa šóry rozutekajú, keď zistia, ako – pri nedostatku zdravotníkov- bolestivo výtery zvládajú Naďovi žoldnieri-veteráni z Afganistanu a Iraku.

Myslím, že sa na našich žoldnierov môžeme spoľahnúť. Medzi ich „dobrými nápadmi“ sa vyníma nápad, že v čase všeobecného covidového šialenstva, najväčšiu položku štátneho rozpočtu bude tvoriť nákup amerických stíhačiek. Tieto stroje dokážu naozaj všetko! Zrejme aj úplnú dezinfekciu Slovenska. Asi po ich „zásahu“ (s pomocou dobre zaplatených amerických priateľov) zmiznú víry, rovnako ako civilné lietadla zo Sliačskeho letiska.

Teda nielen naša „spartakiáda“ bude mať celosvetový ohlas, určite nezapadne ani nápad nekupovať kyslíkové ventilátory ale kúpiť stíhačky…

Mám ešte niekoľko ďalších otázok. Snažím sa pochopiť myšlienkový pochod Ústredného krízového štábu, keď neodporučil starším občanom, nad 65 rokov, aby sa išli otestovať a vzápätí im oznámili, že budú musieť ostať v karanténe, ako všetci ostatní. V čom je teda rozdiel? Nebudú musieť mladší ako 65 rokov, napríklad na príkaz VeľkoAdmirála Matoviča, urobiť naviac, v karanténe, ešte päť kotrmelcov, desať klikov a pomodliť sa tri otčenáše?

Myslím, že ďalší leták by mohol obsahovať pokyn na uvarenie dostatku čaju a dobré oblečenie na čakanie vo fronte. Pre nás starších, doteraz nenakazených aj odporúčanie, zaobstarať si pekné „posledné“ oblečenie…

Matovič asi nedostane Nobelovu cenu za medicínu, je však vážnym kandidátom na Darwinovu cenu (cena sa udeľuje za najhlúpejší nápad, ktorý evolučne chráni civilizáciu, odstránením sa samovražedných hlupákov).

Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Výzva všetkým cvičencom VMS (Veľkej Matovičovej spartakiády)

 • 30. októbra 2020 at 13:04
  Permalink

  VÝBORNÉ!!!
  Veď ONI nás naučia skákať hlavičku do PRÁZDNEHO bazéna, a nie preto, že sú ONI silní, ale preto, že sú Slováci slabí, lojálni s mocou, systémom /až na tých SEDEM STATOČNÝCH/.

  Prezidentka sa ukázala, mohla to zastaviť, no len samé táraninky, aby nestratila popularitu; ALIBIZMUS, POPULIZMUS!

  P.S. Krajčí už objednal vakcíny, hmmm.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *