WHO nesúhlasí s povinným očkovaním proti ochoreniu COVID-19

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ženeva 7. decembra (TASR) – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok uviedla, že šírenie osvety o výhodách vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 by bolo „omnoho vhodnejšie“ než zavádzanie povinného očkovania, uviedla AFP.

WHO zároveň dodala, že spôsob, akým prebehnú očkovacie kampane proti pandémii koronavírusu, bude závisieť od jednotlivých krajín. Organizácia však zdôraznila, že povinné očkovanie je podľa nej nesprávnou cestou k imunizácii obyvateľstva proti tomuto ochoreniu.

„Nemyslím si, že by sme sa mali vydať cestou povinného očkovania, najmä pokiaľ ide o túto vakcínu,“ uviedla šéfka imunizačného úradu WHO Kate O’Brienová.

Ďalej uviedla, že môžu existovať profesie, pri ktorých je očkovanie potrebné a vysoko odporúčané vzhľadom na zaistenie bezpečnosti personálu a pacientov, ako napríklad v prípade respiračných terapeutov a personálu na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS). Odborníci WHO však priznali, že presvedčiť verejnosť o očkovaní nebude ľahká úloha.

Riaditeľ programu WHO pre núdzové situácie Michael Ryan uviedol, že ľudia si musia položiť otázku, čo sú ochotní spraviť pre ochranu samých seba a tých naokolo.

„Správa o (príchode) vakcíny je dobrou správou. Je to potenciálne víťazstvo ľudského úsilia nad mikrobiálnym nepriateľom,“ zdôraznil. „Musíme ľudí presvedčiť a prehovoriť,“ dodal s tým, že povinnému očkovaniu obyvateľstva by sa „najradšej vyhol“ a ľudia by sa podľa neho o očkovaní „mali rozhodnúť sami“.

Celosvetovo sa koronavírusom nakazilo viac ako 67.000.000 ľudí. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo viac ako 1.547.039 osôb, pričom viac ako 46.000.000 sa z ochorenia vyliečilo.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *