WHO vyšle do Číny expertov, aby skúmali pôvod choroby COVID-19

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ženeva 16. decembra (TASR) – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu oznámila, že v januári vycestuje 2021 do Číny medzinárodný tím expertov, aby pomohol pri vyšetrovaní možného pôvodu ochorenia COVID-19 u zvierat. Informovala o tom agentúra AFP.

„Môžem potvrdiť, že sa tak stane v januári,“ uviedol pre AFP hovorca WHO Hedinn Halldorsson.

V tíme týchto odborníkov majú byť epidemiológovia a veterinárni špecialisti.

Vedci pod vedením WHO by sa radi vrátili na trhovisko v čínskom meste Wu-chan, kde vlani v decembri zaznamenali prvé prípady koronavírusu SARS-CoV-2, napísala tento mesiac agentúra Reuters.

Peter Ben Embarek, špecialista WHO na choroby zvierat, v novembri uviedol, že vedci nemajú veľa poznatkov z obdobia pred decembrom 2019. „Nevieme, ako sa vírus rozšíril z najpravdepodobnejšieho prírodného prostredia v populácii netopierov na človeka,“ povedal.

Čínski vedci podľa Reuters vykonávali epidemiologické štúdie v súvislosti s prvými prípadmi a podmienkami na tržnici vo Wu-chane. Medzinárodní experti majú vykonať druhú fázu výskumu.

Nový koronavírus sa postupne z Číny rozšíril do celého sveta. Nakazilo sa ním viac ako 73 miliónov ľudí a viac ako 1,6 milióna zomrelo v spojitosti s ochorením COVID-19 – chorobou, ktorú tento vírus spôsobuje.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *