Z. Čaputová čakala od tejto vlády nemožné

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 22. marca (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová očakávala dohodu v rámci koalície, nie ďalšie podmienky. Uviedla to v pondelok v reakcii na nedeľňajšie (21. 3.) vyjadrenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO) v súvislosti s koaličnou krízou.

„Predovšetkým som očakávala, že budú nasledovať informácie, ktoré budú znamenať dohodu, nie nové podmienky,“ povedala hlava štátu. Počkať chce na stanoviská ďalších koaličných strán počas dňa, následne bude podľa vlastných slov reagovať.

Premiér v nedeľu oznámil ochotu odísť z postu premiéra a pôsobiť ako člen vlády. Podmienkou je odchod vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS) z vlády, odstúpenie Márie Kolíkovej i Juraja Šeligu (obaja Za ľudí) z funkcií, ako aj odchod šéfky zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej (SaS). OĽANO zároveň chce, aby sa SaS vzdala jedného ministerstva, ktoré jej OĽANO prepustilo.

SaS ocenila ochotu premiéra odísť z funkcie, na vzdanie sa ministerstva dôvod nevidí. Trvá na tom, že Matovič nemá byť vo vláde, inak SaS opustí kabinet. Za premiérovými personálnymi návrhmi vidí SaS osobnú pomstu.

Koaličná kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V. Napätie bolo v koalícii dlhodobo. SaS a Za ľudí volajú po rekonštrukcii vlády, žiadajú demisiu premiéra Igora Matoviča. Zo súčasného kabinetu už odišli Marek Krajčí (OĽANO) a Milan Krajniak (Sme rodina). Všetci členovia koalície hovoria, že by radi zachovali jej súčasné zloženie, predčasné voľby odmietajú.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Z. Čaputová čakala od tejto vlády nemožné

 • 22. marca 2021 at 12:29
  Permalink

  Nebodaj čakala, že tí zhýčkaní magori dostanú rozum? :-DDD

  Reply
 • 22. marca 2021 at 15:45
  Permalink

  Nič jej nebránilo /ani hádam americká ambasáda / , aby bola aktívnejšia . Lenže keď operuje stále s argumentom o návrate mafie a snaží sa udržať neudržateľnú vládu napriek 80 % občanov , ktorí ju nechcú , tak tu už sa nedá hovoriť o prezidentke SR , ale o nastrčenej bábke .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *