Z. Čaputová požiadala Matoviča o zvolanie Bezpečnostnej rady SR, dnes príjme aj demisiu Krajčího

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 12. marca (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová požiadala premiéra Igora Matoviča (OĽANO) v súvislosti so zadržaním, obvinením a následným dočasným pozbavením výkonu štátnej služby riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského o neodkladné zvolanie zasadnutia Výboru Bezpečnostnej rady SR pre koordináciu spravodajských služieb. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Pčolinského zadržala vo štvrtok (11. 3.) Národná kriminálna agentúra, dôvodom majú byť podozrenia z korupcie. Úrad špeciálnej prokuratúry stále zadržanie nekomentoval. Pčolinský je nominantom Sme rodina. SIS vedie od apríla 2020.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme v piatok o 15.30 h v Prezidentskom paláci v Bratislave demisiu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Dočasným vedením rezortu zároveň poverí iného člena vlády. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Minister Krajčí oznámil svoj koniec vo funkcii vo štvrtok (11. 3.) s tým, že dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde jeho demisiou. Premiér Igor Matovič (OĽANO) pôvodne avizoval, že z funkcie bude odchádzať postupne, ešte niekoľko týždňov mal pomáhať novému šéfovi rezortu. Chcel, aby Krajčí odišiel, až keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V. Krajčí nakoniec podáva demisiu v piatok. Nechce, aby termín jeho odchodu bol ďalšou zámienkou na povalenie vlády. Meno nového ministra ešte nepovedali.

Vládna kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Všetky strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Z. Čaputová požiadala Matoviča o zvolanie Bezpečnostnej rady SR, dnes príjme aj demisiu Krajčího

 • 12. marca 2021 at 15:38
  Permalink

  Hlas Ameriky!

  Reply
  • 12. marca 2021 at 19:45
   Permalink

   Naď hľad!!!§§§

   Reply
 • 13. marca 2021 at 11:49
  Permalink

  Bývalé CO kryty sú „sprivatizované“ a rozkradnuté, tak sa idú poradiť, kam sa podejú, lebo cítia, že sa národ ale už vážne nas**ra. ;-7

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *