Z. Čaputová sa stretne s I. Matovičom popoludní o 14:00

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. marca (TASR) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa s premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) stretne v utorok o 14.00 h. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. O stretnutie s prezidentkou požiadal aj šéf SaS a vicepremiér Richard Sulík. Chce s ňou podľa svojich slov hovoriť o ďalšom postupe v súvislosti s vládnou krízou.

Matovičova vláda je v kríze, ktorá prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Prispievajú k nemu najmä konflikty medzi Matovičom a Sulíkom. Všetky štyri vládne strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády, žiadali odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) aj premiéra Matoviča. Krajčí už demisiu podal.

SaS a Za ľudí v pondelok (15. 3.) oznámili, že žiadajú demisiu premiéra. Vicepremiérka Veronika Remišová aj Sulík sú ochotní vzdať sa funkcií vo vláde. SaS povedala, že ak Matovič neodstúpi, strana odíde z vlády. Za ľudí pripúšťa rovnaký scenár. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) jasne vyhlásila, že pod Matovičovým vedením už vo vláde nezostane, nevie tam presadzovať reformy.

Hnutie Sme rodina nazvalo dianie v koalícii cirkusom, minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) oznámil svoju demisiu. Hovorí o geste pre čo najskoršie ukončenie krízy. OĽANO naďalej odmieta predčasné voľby a trvá na tom, že demisiou Krajčího splnilo požiadavky na rekonštrukciu vlády.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Z. Čaputová sa stretne s I. Matovičom popoludní o 14:00

 • 16. marca 2021 at 12:44
  Permalink

  Dopoludnia nemohla, skúšala nové šaty a vyberala si kabelku

  Reply
 • 16. marca 2021 at 16:12
  Permalink

  A zástupca americkej ambasády keď nebude osobne prítomný , bude aspoň načúvať za dverami , aby bol informovaný ?

  Reply
 • 16. marca 2021 at 16:30
  Permalink

  Statna moc / ktora v sebe obsahuje vsetku zakonodarnu vykonnu a sudnu/ pochadza od obcanov ktori ju vykonavaju priamo atd atd…Ked prepchnem jaternicu bude to dost priame???:)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *