Z chýb Čechov budú profitovať najmä Nemci, ktorým aj Navaľný je ukradnutý

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


 Berlín 25. apríla (TASR) – Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas v nedeľu odmietol zavedenie prísnejších sankcií voči Rusku v súvislosti s uväzneným ruským opozičným kritikom Alexejom Navaľným. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.


      Maas pre nemeckú televíznu stanicu ARD uviedol, že má pochybnosti, či by takéto opatrenia zlepšili Navaľného situáciu. „Myslím si, že by nastal opačný prípad,“ povedal.


      Európska únia začiatkom marca schválila zavedenie sankcií voči štyrom vysokopostaveným ruským činiteľom – krátko po tom, ako ľudskoprávni experti OSN vyzvali na medzinárodné vyšetrovanie otrávenia Navaľného a na jeho okamžité prepustenie z väzenia.


      Sankcie EÚ voči Rusku v súvislosti s anexiou Krymu a konfliktom na východe Ukrajiny zostanú podľa Maasa v platnosti, až kým sa nenájde riešenie. „Nie je však v našom záujme pripojiť sa k tomuto konfrontačnému volaniu. Chceme dialóg a chceme byť s Ruskom dobrí susedia,“ povedal.


      Šéf nemeckej diplomacie dodal, že oslabené vzťahy medzi Nemeckom a Ruskom i vzťahy Ruska s Bruselom sú dôvodom na dialóg.


      Navaľnyj si vo väzenskej kolónii v meste Pokrov východne od Moskvy odpykáva trest vynesený v kauze Yves Rocher, ktorý súd v Moskve začiatkom februára zmenil z podmienečného na nepodmienečný. Vzhľadom na čas, ktorý už strávil v predbežnej väzbe a domácom väzení, si musí vo väzení odsedieť dva a pol roka.


      Najvýraznejšieho oponenta ruského prezidenta Vladimira Putina vzali do väzby 17. januára ihneď po tom, ako sa do vlasti vrátil z Nemecka, kde sa päť mesiacov zotavoval z otravy nervovoparalytickou látkou typu novičok. Jeho zadržanie a odsúdenie vyvolalo v Rusku sériu protestov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *