Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Nečítam Matovičove statusy lebo sa v nich neprejavuje sila ducha. Hlavné správy však uverejnili článok pod názvom, „Matovič vymenoval, ktorí ľudia sú podľa neho hlúpi. „Slovensko si aj naďalej pôjde svojou cestou“, prízvukuje“ a tak sa ako občan k tým „perlám“ vyjadrím. 

Nedá sa očakávať, že by sa Matovič zmenil z narcistu na politika. Matovič priebežne a permanentne nechápe, že dobré výsledky, ktoré dosahuje Slovensko v boji s koronavírusom nie sú také vďaka jeho viacnásobným pochybeniam (repatrianti, pendleri, sociálne ústavy a pod.) ale vďaka zodpovednosti a disciplíne ľudí. Ale narcista Matovič je presvedčený, že je to tak vďaka nemu. Okrem toho, keď má prijať nejaké rozhodnutie, tak sa schováva alibisticky za tým odborníkov, ale keď sa prejavia dobré výsledky, tak sa bije do hrude a presviedča ľudí, že on je ten, kto je „záchranca Slovenska“. Ozaj úbohé správanie človeka, ktorý si hovorí politik…Pozrime sa na niektoré jeho výroky:

„Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka“…- Predpokladám, že takisto ako ja, ani iní bežní ľudia si takéto vyjadrenia nedovolia. Každý vie o čo ide. Ale Matovič zrejme takúto osobnú skúsenosť má. Zdá sa teda, že v jeho blízkom okolí  a medzi ľuďmi, s ktorými sa stýka je ozaj mnoho hlupákov. Len nechápem, prečo sa s nimi stýka. Nenatrafil na múdrych?

„Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len výmysel svetových mocností, len aby mohli manipulovať ľuďmi.“ – Matovič opäť perlil. Covid-19 nemôže byť výmysel, keďže reálne existuje. Takého hlupáka, ktorý by to tvrdil som opäť nestretol a predpokladám, že ani väčšina ľudí. Matovič má zrejme na hlupákov šťastie. Čiže nikto nerozporuje či Covid-19 existuje. Ale keďže ľudia chcú vedieť pravdu, pátrajú po informáciách, ktoré v médiách nenachádzajú alebo sú im utajované. A že s existujúcim Covidom-19 niečo nie je v poriadku je fakt. No a to s hlúposťou nemá nič spoločné.

„Hlúpi ľudia tvrdia, že opatrenia vlády a hygienikov na Slovensku boli úplne zbytočné“…Opätovne  Matovič dokazuje, koľko hlupákov sa pohybuje v jeho okolí. Neviem kto okrem neho ešte v médiách takéto vyjadrenia napísal.

„Matovič ďalej dodal, že aj napriek všetkému pôjdeme na Slovensku naďalej svojou cestou, ktorú nám podľa neho závidia mnohé krajiny sveta“. Mnohí ľudia, ktorí si vedia správne vyložiť niektoré výroky nášho „múdrosťou kypiaceho premiéra“  pochopili, že táto veta znamená to, že Matovič si bude presadzovať svoje rozhodnutia bez ohľadu na potreby Slovenska. Pán Matovič si zrejme neuvedomuje, že výsledky štátov s Covidom-19 nie sú žiadnymi pretekmi. O výsledkoch situácie na Slovensku nerozhoduje pán  Matovič, ale DISCIPLÍNA ĽUDÍ!!! Ak by tento článok náhodou čítal Matovič, tak som mu to napísal takto, aby si to konečne uvedomil.

V závere aspoň letmo oľutoval chyby, ktorých sa dopustila táto vláda v boji s Covid-19, ale aj tak sa mi to zdá málo, keďže následkom týchto chýb boli úmrtia ľudí. On konštatovanie zvrhol na problematiku otváraní prevádzok. V závere dal vyjadrenie:…„že čokoľvek čo robíme je konané v dobrej viere a snahe Slovensku v ťažkej chvíli čo najviac pomôcť.“ A preto pán Matovič už len jedna rada špeciálne pre Vás. Ak chcete robiť skutočne všetko v dobrej viere pre Slovensko neobklopujte sa hlupákmi…

Ivan Štubňa

Redakcia dielo vydáva „tak ako je“, nijako nezasahovala do obsahu príspevku (okrem formátovania) a nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné nejasnosti alebo faktické nezrovnalosti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Z korešpondencie: Statusománia Matoviča

 • 2. júna 2020 at 17:22
  Permalink

  cit.“Pravdu povediac,od detstva som v sebe nosil mesiášske fantázie o ktorých som cítil,že ich musím kontrolovať,ináč ma môžu dostať do problémov.Je to druh choroby,keď sa považujete za Boha,za tvorcu všetkého,ale cítim sa spokojne,lebo to uskutočňujem“.kon. cit.Tento výrok patrí G.Sorošovi a je zrejmé,že podobné pocity prežíva aj Matovič pri „riešení“pandémie Covid-19 na Slovensku.Čo môže opájať tohoto „vrajpolitika“ viac,ako pocit moci na celou 5,4 miliónovou populáciou Slovenska?On zapíska a všetci občania SR zatancujú!Komplex Boha sa tomu hovorí a Matovič ním trpí podobne ako Soroš.Dá sa preto predpokladať,že mimoriadny stav ktorý pretrváva na Slovensku potrvá do vtedy,kým to len bude možné.Inú charakteristiku Matoviča si požičiam od ktoréhosi diskutéra,ktorý napísal:“čudujem sa,že Matovič ešte nestojí s vlastnoručne namaľovaným plagátom pred Úradom vlády a nedemonštruje sám proti sebe.“Tak či onak,kríza spôsobená pandémiou raz skončí a Matovič bude musieť začať vládnuť a riešiť pokoronavírusovú krízu.No a potom….Pomáhaj pánBoh Matovič!

  Reply
 • 5. júna 2020 at 8:11
  Permalink

  Zasadny problem je, ze ten clovek uchopil problem, ku ktoremu je schopny sa vyjadrovat doslova kazdy na urovni „hnusoba“ a podobne. Je to otazka, ku ktorej moze kazdy den urobit tlacovku v polohe hovorcu svojej „skupiny odbornikov“. Signifikantne vsak je, ze ten clovek za obdobie, co predseda vlade, nepovedal este ani vetu o ekonomike Slovenska, o vizii jej revitalizacie, ako to vidi jeho kabinet, co budu v najblizsich mesiacoch robit na stabilizaciu a ozivenie hospodarskeho zivota. Zbieranie skalpov a vyhadzovanie uradnikov z okresnych uradoch je v zasade strop jeho intelektualnej cinnosti. Ak by to bol bezny clovek, je to v poriadku, takych su nas statisice. Tento pan je vsak predseda vlady SR a od neho do znacnej miery zavisi, co bude v najblizsich mesiacoch s obyvatelmi tejto krajiny. Mozeme namietnut, ze na to ma prislusnych ministrov. Ministra hospodarstva vsak uz spacifikoval a ten sa vacsinou obmedzuje na pritakavanie a pochvalu, ako pan premier presne povedal a vystihol urcitu skutocnost. Za vladu vsak musi tento clovek predstupit pred ludi a aspon komunikovat a interpretovat to, na com sa kabinet dohodol (zatial zrejme na nicom komplexnom), ale obavam sa, ze ani toho nebude schopny.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *