Za ľudí pokračuje v rozklade. Dôvody odchodu bývalej poslankyne A. Letanovskej: Vláda bez slušných odborníkov a Remišová!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Andrea Letanovská: Včera som vystúpila zo strany ZA ĽUDÍ.

Pred dvomi rokmi, keď som sa pripojila k projektu bývalého prezidenta SR Andreja Kisku, mala som hlavu plnú ideálov. Uverila som jeho vízii o lepšom Slovensku a faktu, že politika je tá cesta. Mala to byť cesta k zmene, ktorej nositeľom bude vláda čestných a odborne zdatných ľudí, ktorá bude mať dôveru občanov. Žiaľ situácia sa vyvinula inak. Zmeny sa dejú, už len preto, že sa vymenili ľudia na kľúčových pozíciách.

Predstavy o vláde slušných odborníkov, ktorí si dokážu získať a udržať dôveru svojich voličov aj po voľbách, sa však nenaplnili. Dôvera vo vládu, v politikov a v štátne inštitúcie je najnižšia za veľmi dlhé obdobie. Krajina sa zmieta v pandémii a navyše je ešte konfrontovaná opakovanými konfliktami vo vnútri koalície. Zmierenie, kultivácia politickej diskusie, reformy a modernizácia krajiny sú v nedohľadne.

Strana ZA ĽUDÍ mala byť silným reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. Rozhodne na to mala veľký potenciál. Tento potenciál sme nenaplnili. Čiastočne pre nešťastnú zhodu okolností, kedy podlomené zdravie Andreja Kisku neumožnilo jeho ďalšie pôsobenie v pozícii predsedu strany. A čiastočne preto, že novozvolená predsedníčka Veronika Remišová nedokázala uchopiť a rozvíjať odkaz zakladateľa strany.

V celom jej pôsobení bolo mnoho zaváhaní a neschopnosť zaujať jasný, zrozumiteľný a zásadový postoj, ktorý by reprezentoval postoje väčšiny kľúčových osobností poslaneckého klubu a predsedníctva, kulminovala počas koaličnej krízy zo začiatku marca tohto roku.

Moje zotrvanie v strane bolo po tejto skúsenosti motivované silnou túžbou ľudí z regiónov, časti poslancov a členov straníckych štruktúr zásadne zmeniť tvár našej strany. Dôvera predsedníčky je veľmi oslabená a ja som chcela pomôcť k tejto zmene, ktorá by nás vrátila do našich začiatkov, keď sme boli presvedčení, že spolu zlepšíme Slovensko.

Už som to zažila niekoľkokrát. Keď si myslíte, že je veľmi zle, nastal ten pravý čas, aby ste sa presvedčili, že vždy môže byť ešte horšie. V týchto dňoch čelí naša ministerka spravodlivosti Mária Kolíková veľkému tlaku zo strany opozície, na základe pravdepodobne účelovo vykonštruovanej kauzy. Nebudem sa vyjadrovať k meritu veci, ale musím okomentovať postoj koaličných partnerov a našej predsedníčky. Na Slovensku sme si zvykli, že pri útoku opozície na člena vlády, koaliční partneri sa zomknú a spoločne obhajujú svojho partnera. Často až ad absurdum. V poriadku, veď na vyšetrenie prípadu a spravodlivé nestranné posúdenie miery zavinenia tu máme orgány činné v trestnom konaní a súdy.

Teraz hovoríme o našej najlepšej ministerke, ktorá robí veľmi nevďačnú a zároveň nevyhnutnú ťažkú prácu na ceste z očisteniu a sfunkčneniu justície. Nešetrime ju a buďme na ňu rovnako prísni a spravodliví, ako na každého iného človeka. Ona sama týmto presvedčením žije a napĺňa všetko, čo robí. V tomto prípade však predsedníčka vlastnej strany, ktorej pýchou ministerka Kolíková bez pochyby je, sa jej zastala veľmi vlažne, neskoro, akoby nútene a tým ju nemilosrdne predhodila nielen opozícii, ale aj krvilačným koaličným partnerom. Všetkým, ktorým Mária Kolíková stúpila na otlak.

A práve táto skutočnosť je pre mňa úplne poslednou kvapkou v pohári. Môj pohár schopnosti akceptácie absurdity a nečistoty politiky pretiekol a už ďalej nebude Veronika Remišová a zvyšok vlády jednať aj v mojom mene. Preto odchádzam.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Za ľudí pokračuje v rozklade. Dôvody odchodu bývalej poslankyne A. Letanovskej: Vláda bez slušných odborníkov a Remišová!

 • 8. mája 2021 at 17:31
  Permalink

  Ďalšia slepá čo chce byť spravodlivou.
  Ak je teda aj z jej strany snaha byť dôveryhodnou, prečo nedohľadá dôkazy o Kolíkovskej mafii? Veď sú verejne prístupné, nakoľko RTVS je verejnoprávna inštitúcia a súdne záznamy sú tiež verejné. Takže tetuška Letanovská, spamätaj sa a začni nazývať veci pravými menami. Ste len zasraté a nenažraté svine. A toľko ako sa vás teraz zišlo pri válovoch, tak toľko ich pokope nebolo za celých 30 rokov spolu v parlamente!

  Reply
 • 9. mája 2021 at 18:44
  Permalink

  Pani poslankyňa žije vo svojej absurdnej bubline. Kiska si dobre rozmyslel benefity exprezidenta alebo poslanec stranicky v NR. Kolikova čelí kritike za verejne dostupné svinstvá. Remisova dokáže iba trepať dve na tri a krizikovat pexeso. Pani poslankyňa, do NR ste sa vyskriabali na chrbte strany, ktorá už nemá žiadny rešpekt. Potápajúcu sa loď opúšťajú ako prvé krysy. Už dávno patríte na smetisko dejín.

  Reply
 • 11. mája 2021 at 12:58
  Permalink

  Táto žena je mimo realitu. Je fajn, že sa koalícia pomaličky rozpadáva zvnútra, ale takýto ľudia nebudú prínosom ani vtedy ak sa vymania.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *