Začala dnes SaS „kobercový“ útok na Remišovú a spustili rozklad jej poslaneckého klubu Za ľudí?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dnešná tlačová beseda europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej a poslankyne NR SR Jany Bittó Cigánikovej (obe SaS) a ich útok na Veroniku Remišovú, ministerku, pod ktorú spadajú eurofondy a predsedníčku strany Za ľudí, mohla predznamenať to, o čom sa už dlhšie hovorí, že časť poslancov poslaneckého klubu Za ľudí, by mohla prestúpiť do klubu strany Sloboda a solidarita, kde je predsedom Richard Sulík.

Vypovedá o tom aj Sulíkovo správanie voči Matovičovi a jeho veľké sebavedomie, keď s Matovičom ide do otvoreného súboja, a zároveň Matovič Sulíka nechce odvolať.

Mohol by Matovič odchodom Sulíka stratiť v parlamente väčsinu? Uvidíme, čo prinesie čas.

Nicholsonová, europoslankyňa a predsedníčka Výboru Európskeho parlamentu (EP) pre zamestnanosť a sociálne veci, za účasti Jany Bittó Cigánikovej, predsedníčky Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo sa dnes vyjadrili, že „realokovať, teda presúvať odtiaľ, kde peniaze nemíňame, tam, kde ich potrebujeme, sme mohli len do roku 2020. Každý rok možno len určitú časť. Na rok 2020 to bola 1 miliarda eur. V momente, keď sme ju nepresunuli, sme o ňu prišli, musíme ju vrátiť. Tá je nenávratne preč, keďže sme ju nerealokovali, tak sme o ňu prišli,“ priblížila Ďuriš Nicholsonová. SR musí podľa nej pri čerpaní fondov EÚ „odhodiť rezortizmus“.

„Musíme proces odbyrokratizovať. Jedine tak ešte zachránime nejaké miliardy eur zo starého programovacieho obdobia, ktoré sú v EFRR. Presúvať peniaze v ňom už nemôžme,“ podčiarkla poslankyňa EP. Podľa nej o realokácii vedelo aj Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR. „Konkrétne o tejto (spomínanej) realokácii bola informovaná vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí),“ zdôraznila Ďuriš Nicholsonová.

Remišová, na sociálnej sieti uviedla, že nemohla uveriť, akému ataku zo strany predstaviteliek SaS bola vystavená a poukazuje na ich doterajšie dobré a korektné vzťahy. Samozrejme vo vyjadrení Remišovej nemohlo chýbať „lebo Fico, lebo Pellegrini“.

Reakcia Veroniky Remišovej sa objavila na jej Facebookovej stánke:

LUCIA NICHOLSONOVÁ NEVIE O ČOM ROZPRÁVA

Neverila som vlastným očiam a ušiam, keď som dnes počula rozprávať europoslankyňu Luciu Nicholsonovú zo SaS, ktorá tvrdila, že Slovensko prišlo o 1 miliardu eur z eurofondov. S Luciou sa poznám a máme korektný vzťah.

Vôbec netuším, prečo sa mi neozvala a nespýtala sa ma na veci, ktoré chcela prezentovať na tlačovej konferencii.

Veľa by pochopila a neurobila by si hanbu. Ešte na jar minulého roka sme na boj s Covid 19 presunuli 1,1 miliardy z operačných programov. Oslovila som všetkých ministrov, či nepresunieme ďalšie stovky miliónov z ich rezortov na boj s koronavírusom, ale ani minister školstva zo SaS, ktorý má veľmi zlé čerpanie nebol ochotný presnunúť ďalšie peniaze, ktoré má na starosti a hrozí, že prepadnú. Kam som presunula 1,1 miliardy eur na boj s Covid 19:

✅ 410 miliónov eur išlo na Európsky sociálny fond, teda na podporu a udržanie zamestnanosti,

✅ 330 miliónov eur išlo na podporu malého a stredného podnikania,

✅ 204 miliónov eur išlo na podporu zdravotníctva,

✅ 51 miliónov eur šlo na podporu integrovaného záchranného systému a

✅ 109 miliónov eur bolo vyčlenených na iné opatrenia na zmiernenie následkov COVID-19.

Pellegriniho a Ficova vláda nechala eurofondy v katastrofálnom stave a hrozilo, že nám prepadne 780 miliónov eur. Podarilo sa ich zachrániť a neprepadol ani cent z Európskeho regionálneho fondu, ani cent z Europskeho sociálneho fondu, či z Kohézneho fondu. Ale v minulosti za vlád Smeru prepadlo približne 500 miliónov eur. Mrzia ma vyjadrenia Lucie Nicholsonovej a neviem, čo chce týmto ona, alebo strana SAS, docieliť. Ak majú záujem ísť do konfliktu, netreba preto klamať. Treba to povedať na rovinu. Každý, kto ma pozná vie, že mne nejde ani o konflikty, ani o politikárčenie alebo zviditeľňovanie sa za každú cenu. Ide mi o fakty, o pravdu a o záujem Slovenska.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Začala dnes SaS „kobercový“ útok na Remišovú a spustili rozklad jej poslaneckého klubu Za ľudí?

 • 8. februára 2021 at 21:06
  Permalink

  Kapitalizmus je o požieraní! A tak to pôjde dookola.
  „Zločinci sa môžu spolčiť, nie však spriateliť.“/Francisco de Goya/

  Reply
 • 9. februára 2021 at 9:21
  Permalink

  Veľká ryba rastie tak, že žerie menšie ryby.

  Reply
 • 9. februára 2021 at 10:17
  Permalink

  A žralok rastie tak, že žerie tie veľké ryby.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *