Začína sa Babiš spamätávať z toho, čo povedal a urobil?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

 Praha 19. apríla (TASR)- Český premiér Andrej Babiš v pondelok povedal, že výbuchy vo Vrběticiach nemožno považovať za akt štátneho terorizmu. Podľa jeho slov išlo o útok na tovar bulharského obchodníka, a nie o akciu namierenú voči Českej republike. Babiš sa takto vyjadril na tlačovej konferencií po rokovaní vlády. Citoval ho portál Novinky.cz.


      „Chcem zopakovať, že to nebol akt štátneho terorizmu, ale útok na tovar, ktorý patril bulharskému zbrojárovi,“ povedal k tomu Babiš.
      To podľa slov Babiša znamená, že Rusko neútočilo na Českú republiku. „Agenti útočili na tovar bulharského obchodníka, teda na jeho muníciu. Obchodník ju zrejme predával krajinám (bojujúcim) proti Rusku,“ uviedol český premiér.


      Zároveň dodal, že nie je prijateľné, aby agenti robili takéto operácie na území zvrchovaného štátu. „Je neprijateľné, že agenti vykonali operáciu, ktorú spackali. Je mi ľúto, že zomreli naši dvaja spoluobčania,“ dodal.


      Babiš zároveň informoval, že správu českej Bezpečnostnej informačnej služby (BIS) o Vrběticiach zatiaľ nie je možné odtajniť. „Celá správa bohužiaľ nemôže byť zverejnená,“ povedal. Český premiér ešte cez víkend avizoval, že bude žiadať, aby vláda na svojom pondelkovom rokovaní rozhodla o odtajnení tohto dokumentu.


      Najvyšší štátny zástupca ČR Pavel Zeman v pondelok tiež uviedol, že podľa vyšetrovacej verzie sa cieľom útoku vo Vrběticiach mal stať vojenský materiál smerujúci do Bulharska a k výbuchu nemalo dôjsť na území Česka. Informoval o tom český Deník N.


      Prvý muničný sklad vo Vrběticiach explodoval 16. októbra 2014 a druhý 3. decembra toho istého roku. Pri prvom výbuchu zomreli dvaja ľudia. Oba sklady si prenajímala ostravská firma Imex Group. Náklady na sanáciu objektu dosiahli stovky miliónov korún. Česká polícia výbuchy vyšetruje ako trestný čin všeobecného ohrozenia.


      Česko v súvislosti s výbuchmi vyhostilo 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako dôstojníci tajných služieb. Diplomati v pondelok opustili ČR.


      Česká polícia zároveň v súvislosti s výbuchmi vo Vrběticiach hľadá dvoch Rusov, ktorí používajú niekoľko identít. Ide o tých istých mužov, ktorých Británia obvinila z pokusu o vraždu Sergeja Skripaľa a jeho dcéry nervovoparalytickou látkou novičok. Sú nimi Anatolij Čepiga (známy aj pod menom Ruslan Boširov) a Alexandr Miškin (známy aj ako Alexandr Petrov).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Začína sa Babiš spamätávať z toho, čo povedal a urobil?

 • 19. apríla 2021 at 20:54
  Permalink

  Jedna konšpirácia (a pamätajte, že medzi konšpiráciou a skutočnosťou je iba časový posun 2 dni resp. max. 2 roky): Česko vedelo o tej akcii zameranej na tovar (príp. na nej aj viac alebo menej participovalo). Teraz bolo prinútené (alebo dostatočne motivované in personam) aby zabudlo ako to naozaj bolo, alebo si teraz „inak vysvetľovalo“ svoje vtedajšie pochopenie situácie.
  „Tie správne“ médiá prikryjú pravdu keď sa odhalí a dofarbia ju na „správny“ odtieň, avšak dôveryhodnosť Česka v „určitých kruhoch“ nesmierne utrpí. Utrpí aj v očiach normálne premýšľajúcich obyčajných ľudí, pretože je tu jeden zásadný „sedliackym rozumom“ nepochopiteľný fakt. Prečo sa to vytiahlo s tým časovým odstupom až práve teraz? Prečo nie skôr – napr. už pri Skrypaľjovi?

  Reply
 • 20. apríla 2021 at 7:30
  Permalink

  Mysleli sme si, že len my máme na čele štátu šialenca.
  Čechov, ale s nimi celé NATO dotiahol na hranicu vojny a vtedy sa zľakol čo vyviedol. Zľakol sa aj preto, lebo Rusi chystajú sankcie za túto provokáciu. Koľko produkcie jeho podnikov exportuje do Ruska? Dúfam, že mu klepnú po prstoch.
  Ale, účel bol dosiahnutý. Už nikto nepôjde do Ruska po Sputnik V, už nikto nedá zákazku na dokončenie Dukovan Rusom.
  Samozrejme súhlasím so Slovákom, bolo potrebné prekryť nelegálny predaj zbraní do vojnových zón, nakoľko údajne vybuchnuté zbrane, sú dokumentované a zaisťované práve Rusmi v Sýrii. Takže im tečie do čižiem.

  Reply
  • 21. apríla 2021 at 9:19
   Permalink

   Všetko OK, len by som poukázal na to, že nejaký Babiš určite nikoho nezatiahol na hranicu vojny. Naozaj by som nevidel hoci akého stredoeurópskeho politika na takej vysokej úrovni, že by bol schopný „miešať“ geopolitiku.
   Babiš je len obyčajná figúrka, ktorá NEMÁ SVOJU VLASTNÚ SLOBODNÚ VÔĽU. Konal na príkaz ambasády tej istej krajiny, podľa ktorej konajú aj naši politici, obzvlášť súčasná vláda a „prezidentská funkcia“. Rovnako konajú u nás napríklad pezinská skládka či šúkl v prípade Sputnik V. Nadpráca FAŠISTOV je ukážková. Neviem či zväzáci spred 89 boli tiež takí aktívni. Ale nie sú to ich vlastné myšlienky, skutky a iniciatívy. Oni PLNIA ÚLOHY, ktoré dostávajú z „ambasády“.
   A ďalší príklad… O PSYCHOPATOVI z TT vedia všetci veľmi dobre, že čo je zač. Že je to neriadená strela v klinickom stave šialenstva, to vedeli hneď po voľbách. A teraz si spomeň na všetky tie neskutočné prešľapy, ktoré mal na svedomí, pričom to že je to nevzdelaný hulvát bez titulu a lDl0T je ten najmenší prešľap. V hre je napríklad aj obvinenie zo zodpovednosti za smrť tisícov ľudí, keď jeho vinou štát začiatkom zimy nekonal, len preto že mu nechceli povoliť jeho debilnú hračku. A napriek tomu ho nechali vo funkcii. Ale akonáhle „poškodil BISNIS“ istým kruhom tým, že pomohol konkurenčnej vakcíne, tak ho doslova ODSTAVILI AKO TEĽA OD KRAVY… V prípade Babiša, keby nevykonal to čo vykonal a nesplnil prikaz, tak na 1000% už nie je českým premiérom…

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *