Začínajú sa diať zaujímavé veci. Ide o Covid alebo alibi pre blížiaci sa pohreb Milana Lučanského?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 5. januára (TASR) – Na dodržiavanie opatrení bude v teréne od stredy (6.1.) dohliadať viac policajtov. Zvýšený výkon služby sa týka dopravnej, poriadkovej aj železničnej polície na celom Slovensku. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.


      Podľa jej slov budú policajti vykonávať intenzívne náhodné kontroly najmä na hlavných cestných ťahoch, na hraniciach okresov, na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb, či železničných staniciach a vo vlakoch.


      „Vyzývame občanov, aby dodržiavali aktuálne protipandemické opatrenia a zostali doma. Ak je nevyhnutné odchádzať z domu napríklad do zamestnania, treba si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný hodnoverný dokument, ktorým vedia preukázať nutnosť svojej cesty,“ uviedla hovorkyňa.


      Dodala, že policajti budú aj naďalej kontrolovať dodržiavanie aktuálnych epidemiologických opatrení a vydaných vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR.


      „V prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur,“ priblížila.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Začínajú sa diať zaujímavé veci. Ide o Covid alebo alibi pre blížiaci sa pohreb Milana Lučanského?

 • 6. januára 2021 at 0:45
  Permalink

  Učebnicový príklad totalitného režimu pred rokom1989 ! Detstvo, štúdiá a časť odpracovaných rokov som v ňom prežila, tak to môžem posúdiť.
  Pamätníci si isto pamätajú, ako boli nasadzované zložky VB aj ĽM pri spoločenských ( kultúrnych i náboženských) podujatiach, ktoré nekorešpondovali s politickým názorom vládnucej strany, a teda,, zapáchali“ nebezpečenstvom. Takže je to tu zas, až na jednu maličkosť : vtedy sme o tých ,,policajných manévroch “ dopredu nevedeli (pokiaľ sa z ich radov niekto nepreriekol), teraz je v predstihu účelovo vydané nariadenie zo strachu pred blížiacou sa potupou, ktorá túto vládnucu garnitúru čaká. Úboho to zvaľujú na Covid, hlavne, že ani nie pred týždňom Donovaly a ďalšie nemenované lyžiarske strediská praskali vo švíkoch a to nehovorím o nakazených poslancoch v budove parlamentu pri schvaľovaní zmeny ústavného zákona.
  Na toto môžme reagovať jedine neverbálnym gestom a to bez hanby, pretože :
  ,, účel svätí PROSTREDNÍK „.

  Reply
 • 6. januára 2021 at 10:04
  Permalink

  Súvisí to s pohrebom generála Lučanského? Každý policajt ktorý obráti posádku auta idúcu na pohreb nech sa hanbí. Ja osobne by som si zapísal meno takého policajta a zverejnil ho

  A odkaz celej dnešnej vláde (do každého jedného jej člena): len nás ešte viac dráždite, len tak pekne ďalej … už vám zvoní „hrana“ a neostane po vás ani mastný fľak. Hnev proti vám je obrovský …

  Reply
  • 6. januára 2021 at 10:48
   Permalink

   Den defenestracie sa blizi a potkany maju zo dna na den vacsi strach. Odporucam Belize alebo Juznu afriku

   Reply
 • 6. januára 2021 at 10:55
  Permalink

  Vraj to vrie v Policajnom zbore (a mozno aj v casti armady) … ak by sa pojicajti a nedajboze aj cast armady postavila otvorene proti plneniu niektorych nezmyselnych prikazov vlady potom by vlada musela padnut …

  Reply
 • 6. januára 2021 at 12:37
  Permalink

  Kolíkovej postoj je neobhájiteľný a mala už dávno odstúpiť – o tom slušný človek nijako nemôže pochybovať a iba to fanatické stádo („ouce vyšinuté“) ju podporujú.
  ČO JE ALE DôLEŽITÉ:
  Všimnite si, ako sa to snažia rozkúskovať (určená komisia, jej zloženie (majority alligned), oklieštený predmet preverovania, nijaké právomoci, mlčanlivosť so zabezpečeným únikom info cez aktuality.sk a spriaznené stádo ostatných škrabákov etc. etc.).
  Oni jednoducho NECHCÚ DOVOLIŤ ABY SME VIDELI „KOŇA V BEHU“.
  Chcú nám podhodiť iba nejaké jednotlivé sekvencie, ktoré nám zastrú a oslepia zrak a aj rozum a znemožnia vidieť celý obraz v pohybe.
  Ľuďom je jedno že to bol vyšetrovateľ/prokurátor, kto dal návrh na väzbu (a že vraj Kolíkovej rezort s tým nič nemá), ľuďom je jedno že to sudca rozhodol o väzbe (a podľa Kolíkovej jej rezort do nezávislého rozhodnutia sudcu ani nemohol zasahovať) a ľuďom je aj jedno, že to v ústave na výkon väzby boli vraj dodržané všetky pravidlá (a len to sa má prešetriť podľa Kolíkovej). Samozrejme, že dôkazy nebudú alebo už nie sú …. (ledaže by niekto vypovedal …)

  Vážení, OTVORME OČI: TU ZOMREL ČLOVEK – GENERÁL M.L.!

  Hovoriť o ňom po jeho smrti ako o „obvinenom“ tak ako to robí Kolíková je špinavosť a aj neznalosť Trestného poriadku – neznalosť zákona preukázala Kolíková už vo svojej TB, kde si nevedela spomenúť ani na všetky tri dôvody väzby. Trestný poriadok v § 9 upravuje NEPRÍPUSTNOSŤ TRESTNÉHO STÍHANIA a vo svojom ods. 1 písm. d) jasne hovorí, že “ Trestné stíhanie nemožno začať, a ak už bolo začaté, nemožno v ňom pokračovať a musí byť ZASTAVENÉ proti tomu, kto zomrel !!! Kolíková – haló, budíček! Tvoje vyjadrenia ako ministerky sú na žalobu na ochranu osobnosti zo strany pozostalých a podľa mňa aj na úspešnosť takejto žaloby!!!
  Ten kto sa pohybuje v oblasti OČTK vie že samotní vyšetrovatelia jasne vedia, že dôvod na kolúznu väzbu v prípade generála M.L. nebol daný (aj pán Zurian to vie a ak má svedomie, vykašle sa na funkciu, odíde a povie to na plné hrdlo a získa si všetkých).

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *