Zbrklý návrh SNS: Žiada predčasné voľby, ale zároveň presadzuje návrh na vyslovenie nedôvery voči Matovičovi. Týmto krokom môže darovať Čaputovej veľkú moc

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 27. marca (TASR) – Mimoparlamentná SNS vyzýva šéfa Smeru-SD Roberta Fica a lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho, aby bezodkladne iniciovali mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR na vyslovenie nedôvery premiérovi. TASR o tom informovala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová. Na mimoriadnej schôdzi má podľa strany vystúpiť aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, aby poslancom vysvetlila, že Igor Matovič (OĽANO) nemôže byť premiér.


      „Veríme, že sa v Národnej rade SR nájde 76 poslancov, ktorí vyjadria nedôveru Igorovi Matovičovi. Ukáže sa však aj skutočný postoj strany Za ľudí a politický postoj strany Sloboda a Solidarita. Toto divadlo musí bezodkladne skončiť a môže ho ukončiť len mimoriadna schôdza NR SR. Matovič demisiu nikdy nepodá. Je to jediná právna cesta, ako táto vláda môže skončiť,“ tvrdí SNS.

      Strana tiež hovorí o porušovaní Ústavy SR. Skonštatovala, že prezidentka prekročila svoje právomoci, keď Matoviča vyzvala na demisiu. Podľa SNS mala hlava štátu vystúpiť v parlamente a osloviť poslancov, pretože len oni môžu vysloviť nedôveru Matovičovi.


      Fico aj Pellegrini už nedávno uviedli, že chcú počkať na vývoj situácie v súvislosti s koaličnou krízou a následne využijú svoje možnosti, ktoré ako opozícia majú k dispozícii. Premiéra Matoviča opakovane vyzývali na demisiu. Za jediné možné riešenie považujú predčasné voľby. Naďalej pokračujú v zbere podpisov na vyhlásenie referenda za predčasné voľby.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Zbrklý návrh SNS: Žiada predčasné voľby, ale zároveň presadzuje návrh na vyslovenie nedôvery voči Matovičovi. Týmto krokom môže darovať Čaputovej veľkú moc

  • 27. marca 2021 at 16:55
    Permalink

    Danko ešte nepochopil, že on ako politická mŕtvola nemôže hovoriť za SNS. Pod jeho vedením sa z tejto kedysi parlamentnej strany stalo druhé slovenské Ó-lajno. Nikdy sa totiž pod vedením tohto „kapitána“ do parlamentu nedostane. Je presne v tej pozícii ako „kresťan“ Hlina – na smiech.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *