Zdravie: NÚDCH povedie P. Magát, košickú detskú nemocnicu J. Feketeová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 3. decembra (TASR) – Národný ústav detských chorôb Bratislava naďalej povedie Peter Magát. Do funkcie bol dočasne vymenovaný od konca mája, teraz uspel aj v riadnom výberovom konaní. Vyplýva to z výsledkov, ktoré zverejnilo ministerstvo zdravotníctva na svojom webe.

Vo výberovom konaní na riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice Košice vyhrala Jaroslava Feketeová. Doterajšia šéfka nemocnice Ingrid Urbančíková skončila ako druhá. V prípade Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica nebol úspešný ani jeden z dvoch kandidátov.

Minister Marek Krajčí (OĽANO) pred výberovými konaniami deklaroval, že budú transparentné a vzídu z nich odborníci. Záujemcovia o funkciu museli splniť niekoľko požiadaviek, okrem iného predložiť projekt stratégie rozvoja nemocnice zameraný na zabezpečenie vyrovnaného hospodárenia.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *