Zdravie: NÚDCH povedie P. Magát, košickú detskú nemocnicu J. Feketeová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 3. decembra (TASR) – Národný ústav detských chorôb Bratislava naďalej povedie Peter Magát. Do funkcie bol dočasne vymenovaný od konca mája, teraz uspel aj v riadnom výberovom konaní. Vyplýva to z výsledkov, ktoré zverejnilo ministerstvo zdravotníctva na svojom webe.

Vo výberovom konaní na riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice Košice vyhrala Jaroslava Feketeová. Doterajšia šéfka nemocnice Ingrid Urbančíková skončila ako druhá. V prípade Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica nebol úspešný ani jeden z dvoch kandidátov.

Minister Marek Krajčí (OĽANO) pred výberovými konaniami deklaroval, že budú transparentné a vzídu z nich odborníci. Záujemcovia o funkciu museli splniť niekoľko požiadaviek, okrem iného predložiť projekt stratégie rozvoja nemocnice zameraný na zabezpečenie vyrovnaného hospodárenia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *