Žiga reaguje: Šeliga sa svojimi tvrdeniami zaradil medzi konšpirátorov a šíri hoaxy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 14. februára (TASR) – Poslanec Národnej rady (NR) SR a exminister hospodárstva Peter Žiga sa ostro ohradzuje voči klamstvám podpredsedu NR SR Juraja Šeligu zo strany Za ľudí v relácii TV Markíza Na Telo 14.2.2021.


      Súdny spor na úrovni Najvyššieho  súdu o získanie Vodnej elektrárne Gabčíkovo v prospech štátu viedla úplne iná právnická kancelária a nie kancelária pána R. Bžána. Juraj Šeliga si následne doslova vymyslel spájanie témy podielovej odmeny pre R. Bžána za vyhratú medzinárodnú arbitráž o vodnú elektráreň Gabčíkovo s exministrom hospodárstva Petrom Žigom. Nesedia základné fakty, ani časová následnosť a ide len o obyčajné ohováranie. Všetky tieto informácie sú pritom dlhodobo verejne známe.

      Faktom je, že podielovú odmenu s právnickou kanceláriou pána Bžána  dohodlo bývalé vedenie FNM a neskôr MH Manažmentu v čase, keď táto organizácia ani len nespadala do kompetencie ministerstva hospodárstva a navyše Peter Žiga bol v tom čase minister životného prostredia. Čiže táto dohoda bola úplne mimo jeho pôsobnosť.


      Po výhre v medzinárodnej arbitráži štát odmietol odmenu vyplatiť a zásadne ju znížil. Peter Žiga ako minister odvolal pre manažérske zlyhanie celé vedenie MH Manažmentu, ktoré zmluvu uzatvorilo. Následne na odporúčanie nezávislej a renomovanej právnickej kancelárie Taylor Wessing štát právnickú kanceláriu R. Bžána zažaloval a orgány činné v trestnom konaní vyplatenú sumu zmrazili na jeho účte.


      Všetky tieto fakty sú verejnosti dobre známe, ale napriek tomu sa Juraj Šeliga aktívne pridal do radov konšpirátorov zámerným šírením nezmyselných hoaxov. Peter Žiga obvinenie z údajnej korupcie od začiatku odmieta a považuje ho za absurdné.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Žiga reaguje: Šeliga sa svojimi tvrdeniami zaradil medzi konšpirátorov a šíri hoaxy

  • 14. februára 2021 at 17:29
    Permalink

    Čudujem sa mu že sa týmto US „Tupčekom“ vôbec zaoberá. Alebo že by ambasáda za plotom vyrábala ďaľšie priblblé slovenské monštrum , podobné Lipšicovi pre budúcnosť ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *