Žilinka uviedol Remetu do funkcie povereného krajského prokurátora v Bratislave

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 1. februára (TASR) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v pondelok uviedol do funkcie povereného krajského prokurátora v Bratislave Rastislava Remetu. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Remeta bol jedným z kandidátov na post generálneho prokurátora v decembrovej voľbe. Doteraz bol prokurátorom Krajskej prokuratúry (KP) v Banskej Bystrici, kde pôsobil na oddelení boja proti organizovanému zločinu. Od roku 2016 je členom Etickej komisie prokuratúry, od júla 2020 zastáva post jej predsedu.

V roku 1998 absolvoval štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, v roku 2001 získal titul JUDr. a v roku 2013 PhD. po úspešnom ukončení doktorandského štúdia na Akadémii Policajného zboru v Bratislave.

Predtým bol v júni 2002 vymenovaný do funkcie prokurátora Okresnej prokuratúry v Banskej Bystrici. V decembri 2004 na základe výberového konania prešiel na KP (oddelenie boja s organizovaným zločinom). Od júna 2006 bol tiež hovorcom KP v Banskej Bystrici. Od apríla 2009 pôsobil na GP SR na oddelení násilnej a všeobecnej kriminality, neskôr na odbore osobitného určenia. V roku 2014 bol na vlastnú žiadosť preložený z GP na KP v Banskej Bystrici.

Prednášal a viedol semináre z trestného práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *