Zisky čínskych priemyselných podnikov v decembri výrazne vzrástli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Peking 27. januára (TASR) – Čínske priemyselné podniky zaznamenali na konci roka 2020 výrazný nárast zisku. Ukázali to v stredu oficiálne údaje čínskeho štatistického úradu.

Podľa štatistikov zisky v čínskom priemysle v decembri 2020 vzrástli už ôsmy mesiac po sebe, a to medziročne o 20,1 % na 707,11 miliardy jüanov (90 miliárd eur). Tempo ich rastu sa pritom zrýchlilo z 15,5 % v novembri.

Za celý rok 2020 sa zisky priemyselných firiem v druhej najväčšej svetovej ekonomike zvýšili o 4,1 % na 6,45 bilióna CNY na rozdiel od poklesu o 3,3 % v roku 2019.

Motorom rastu ziskov v priemysle bolo výrobné odvetvie vďaka zotaveniu sa z krízy spôsobenej pandémiou ochorenia COVID-19. Opatrenia, ktoré prijala vláda po vypuknutí pandémie začiatkom minulého roka, pomohli spolu s globálnym dopytom zvýšiť aktivitu vo firmách po jej prudkom páde v 1. štvrťroku 2020.

(1 EUR = 7,8537 CNY)

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *