ZMOS kritizuje opatrenia ohľadom COVID automatu, mnohé záležitosti sú vyslovene nedomyslené

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. februára (TASR) – Dosahy zavedenia COVID automatu na samosprávu sú veľmi veľké. Nejde tu totiž len o potrebu otestovať zamestnancov škôl a rodičov žiakov, ale aj veľkú časť obyvateľstva v produktívnom veku a z iných vekových skupín. Pre TASR to uviedol zástupca Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a starosta bratislavského Lamača Lukáš Baňacký.

„Pri otvorených školách to napríklad okrem iného znamená v prípade mnohých miest a obcí aj problém s nedostatkom voľných priestorov, kde by bolo možné odberové miesta prevádzkovať,“ poznamenal. Väčšina členských miest a obcí ZMOS, ako tvrdí, už dávnejšie avizovala záujem obnoviť vyučovanie v základných školách a obnoviť prevádzku materských škôl. Združenie preto víta rozhodnutie vlády v tomto smere.

Jednotlivé regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) budú rozhodovať o prípadnom uzatvorení škôl a školských zariadení. ZMOS to vníma tak, že v prípade, ak samospráva alebo vedenie školy považuje pandemickú situáciu v obci či škole za problematickú, obráti sa na príslušný RÚVZ. „Ten môže rozhodnúť o neotvorení, respektíve zastavení, prevádzky základnej či materskej školy,“ podotkol Baňacký.

Od pondelka 8. februára sa otvoria materské školy, prvý stupeň základných škôl a tiež končiace ročníky stredných škôl a odborných učilíšť. Zároveň sa sprísnil COVID automat, ktorý sa do praxe zavedie od pondelka. Slovensko je momentálne v čiernej, najhoršej fáze automatu. V čiernej a bordovej fáze sa musia ľudia pravidelne testovať na ochorenie COVID-19. Certifikát o testovaní môže byť najviac sedem dní starý.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “ZMOS kritizuje opatrenia ohľadom COVID automatu, mnohé záležitosti sú vyslovene nedomyslené

 • 4. februára 2021 at 11:59
  Permalink

  Dobré ráno pani zo ZMOSU!

  Reply
 • 4. februára 2021 at 12:40
  Permalink

  Čudujete sa, za mňam platy budú aj oheň zohrievať.
  Už dávno sa mali postaviť na zadné. A čo lekári? Ani muk!
  Prekliata krajina!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *