ZO SR: Zákaz predaja nepotravinového tovaru by bol veľmi nešťastným riešením

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 11. decembra (TASR) – Zákaz predaja nepotravinového tovaru v reťazcoch počas sprísnených protiepidemických opatrení by bol „veľmi nešťastným riešením“. Uviedol to pre TASR prezident Zväzu obchodu (ZO) SR Martin Katriak v reakcii na úmysel hlavného hygienika SR sformulovať do vyhlášky podmienky týkajúce sa obmedzenia prevádzok. Otvorené majú byť len tie, ktoré sú nevyhnutné na život.

„O tomto názore sme počuli z rôznych zdrojov. Domnievame sa, že by to bolo veľmi nešťastné riešenie, a veríme, že nebude prijaté. K nášmu názoru dodávame, že pokiaľ ide o slovenských obchodníkov, predávajú v potravinárskych predajniach asi 15 % nepotravinárskeho tovaru, ktorý však rozhodne nenahrádza kompletný sortiment,“ zdôraznil Katriak.

Dodal, že ide o vytypované tovary, ktoré obchod ponúka dlhodobo a historicky. „Až na drobné výnimky ide len o doplnkový sortiment k potravinárskemu tovaru,“ dodal prezident ZO SR k úvahám o vydaní právneho predpisu, ktorým sa na stanovený čas zakáže predajcom potravín a drogérie predávať iný nepotravinársky sortiment.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *