Zomrela teoretička estetiky a kulturológie Anna Fischerová-Šebestová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 23. apríla (TASR) – Vo veku 81 rokov zomrela v pondelok 19. apríla pedagogička, teoretička estetiky a kulturológie a prekladateľka Anna Fischerová-Šebestová. TASR o tom informovala rodina zosnulej.

Anna Fischerová-Šebestová študovala slovenský a ruský jazyk na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Po štúdiu pôsobila v Ústave slovenskej literatúry Slovenskej akadémie vied v Bratislave. Venovala sa teórii literatúry a modernej prózy. Od roku 1971 bola Anna Fischerová-Šebestová vysokoškolskou pedagogičkou na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Pôsobila tam najskôr ako odborná asistentka a od roku 1987 ako docentka na Katedre estetiky, v rokoch 1996 — 2003 na Katedre kulturológie.

Venovala sa aj literárnovedeckému výskumu v oblasti dejín slovenskej literatúry a národnej kultúry, osobitne dejinám estetického myslenia a problematike literárnej estetiky a kulturológie. Bola autorkou vedeckých štúdií, študijných materiálov a príspevkov publikovaných v odborných časopisoch.

Fischerová-Šebestová iniciovala periodicky vychádzajúcu publikáciu Acta Culturologica a v rokoch 1998 až 2004 bola jej vedeckou redaktorkou.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *