Zrazu už svedok-kajúcnik Makó nie je dôveryhodný

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


E.Mišíková: Vzhľadom na osoby, ktoré vypovedajú nie je dôvod na väzbu

      Pezinok 14. marca (TASR) – Advokátka obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského – Eva Mišíková bude argumentovať pred sudcom pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), tak aby jej klient bol prepustený.


      Zároveň, aby nebolo vyhovené návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), aby bol Vladimír Pčolinský stíhaný väzobne. „Návrh na vzatie do väzby, mi bol doručený v sobotu (13.3.) niekedy pred 21.00 hodinou večer. Už som nemala možnosť uskutočniť právnu poradu s klientom. Idem tam s tým, aby bol môj klient prepustený. Je tam návrh na kolúzny dôvod väzby. Vzhľadom na osoby, ktoré vypovedajú, tak jednoducho nie je tu ten dôvod väzby. Len musím s klientom hovoriť,“ povedala obhajkyňa krátko pred vstupom do budovy ŠTS.


      Ako ďalej zdôraznila, vyšetrovateľ odmietol poskytnúť alebo uplatniť právo obhajoby o nazretie do spisu bez toho, že by to odôvodnil. Rovnako jej neboli predložené zápisnice svedkov, ktorých vo veci vypočuli a ktorí majú byť aktérmi tohto skutku – bývalého námestníka SIS Borisa B. a Ľudovíta M. „Keď som požiadala, aby mi boli predložené aspoň tieto zápisnice aby sme sa mohli aspoň pripraviť, tak mi to odmietli bezdôvodne,“ dodala Mišíková.


      Vladimíra Pčolinského eskortovali na ŠTS v Pezinku krátko pred 9.30 hodinou. Následne sa od 10.00 hodiny začal neverejný výsluch pred sudcom pre prípravné konanie Jánom Buvalom. Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby obvineného riaditeľa SIS z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti a z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov.


      Vladimíra Pčolinského zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11.3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *