17. výročie vstupu Slovenska do EÚ. Súhlasíte s ódami politikov na adresu EÚ? Májú sa Slováci tak dobre ako im to bolo sľubované?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Heger: Členstvo v EÚ je pre Slovensko zárukou slobody, stability a rozvoja. Členstvo v Európskej únii (EÚ) je pre Slovensko jasným odkazom toho, kam mentálne patríme od slobodného rozhodnutia, ktoré sme urobili na námestiach v novembri 1989. „Kým sme neboli členom, boli sme najmä divákmi. Od vstupu do EÚ sme 17 rokov jej plnohodnotným členom. Sedíme za jedným stolom, kde o všetkom spolurozhodujeme. Treba sa zbaviť dojmu, že za všetkým je Brusel. Brusel je mesto v Belgicku, my sme súčasťou EÚ, aj my sme EÚ.“

OĽANO: Členstvo v EÚ dalo Slovensku perspektívu pre ekonomický a sociálny rozvoj. „Vďaka štedrým kohéznym schémam sme získali historicky neopakovateľnú príležitosť priblížiť sa k vyspelosti západoeurópskych krajín,“ uviedlo OĽANO. Vstup Slovenska do EÚ vníma ako historický míľnik, kedy sa krajina po dlhých rokoch prinavrátila do rodiny slobodných a rozvinutých európskych krajín. Práve s tými podľa obyčajných ľudí SR zdieľa najvyššie hodnoty solidarity, mieru, ľudských práv, bezpečnosti a spravodlivosti bez vnútorných hraníc.

B. Kollár: SR patrí do EÚ, odmietam však odovzdať ďalšie kompetencie do Bruselu. Za prínos Únie označuje šéf parlamentu najmä štyri slobody, a to voľný pohyb osôb, tovarov, kapitálu a služieb, ktoré sú základným kameňom spoločného trhu.

SaS: Vstup SR do EÚ je dôležitým míľnikom v našej modernej histórii. „Je nespochybniteľný fakt, že musíme aj v tomto čase spochybňovania dôležitosti Únie pripomínať základnú ideu EÚ, ktorou je spoločný trh. S touto ideou sú spojené štyri základné slobody, ako je voľný pohyb tovaru, služieb, kapitálu a osôb,“ povedal europoslanec za SaS Eugen Jurzyca.

P. Kmec: Slovensko je svojím členstvom v EÚ stabilnejšie a prosperujúcejšie. Slovensko je svojím členstvom v Európskej únii (EÚ) bezpečnejšie, stabilnejšie a prosperujúcejšie. Práve 17 rokov v Únii dokazuje, že to bola správna a racionálna voľba slovenských občanov. Pre TASR to uviedol podpredseda parlamentného výboru pre európske záležitosti a člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Kmec.

R. Mikulec: EÚ nie je len o voľnom cestovaní, ale najmä o podpore a solidarite. Európska únia (EÚ) nie je len o voľnom cestovaní a spoločnej mene, ale predovšetkým o podpore a solidarite. Pri príležitosti 17. výročia vstupu Slovenska do EÚ to vyhlásil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) s tým, že Slovensku sa v roku 2004 otvorili dvere do spoločenstva, ktoré zdieľa rovnaké hodnoty, akými sú sloboda a demokracia.

I. Korčok: EÚ sa stala súčasťou domácich politík aj každodenného života občanov. Výhody členstva v EÚ vidí v možnosti občanov slobodne cestovať, pracovať, ako aj študovať v jej členských krajinách.

V. Remišová: Prínos členstva v Európskej únii sa nedá merať len peniazmi. „Už 17 rokov sme súčasťou spoločenstva slobodných a hrdých krajín Európskej únie. Spája nás ideál slobody, demokracie, právneho štátu a vzájomnej pomoci,“ skonštatovala.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “17. výročie vstupu Slovenska do EÚ. Súhlasíte s ódami politikov na adresu EÚ? Májú sa Slováci tak dobre ako im to bolo sľubované?

  • 1. mája 2021 at 15:40
    Permalink

    Pindy a znova pindy . To , že mnoho ľudí je z členstva v EU sklamaných nie je vina len EU aj, keď zakladajúce krajiny majú na tom leví podiel . Je to hlavne vina našich vlád a našich zástupcov v EU , ktorí sa chovajú nie ako rovnoprávni členovia , ale ako lokaji .

    Reply
    • 1. mája 2021 at 20:46
      Permalink

      Referendovú otázku je potrebné rozšíriť nasledovne :
      1) Ste za to aby Slovensko ( ako Americká gubernia) vystúpila z NATO ?
      2) Ste za to aby Slovensko vystúpilo z EÚ ?
      3) Ste za to aby bola Bratislava, ako hamba a pijavica celého Slovenska zrušená, ako hlavné mesto Slovenska , a následne odčlenená k Maďarsku, aby si tam volili svojich „mafiánov, teplorožkárov, vantaimov a nextajmov a US fašistických slušných „liberálnych slovákov“?

      Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *