Analytik Milan Vanc faktami znemožnil Remišovú jej predsudkami k ruskej vakcíne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vojenský analytik Milan Vanc prostredníctvom sociálnej siete reagoval na vyjadrenie Remišovej a jej stusu, ktorý nazvala „Ľudia na Slovensku nemôžu byť opäť pokusnými králikmi“. Žeby slovíčkom „opäť“ len potvrdila, že vláda, v ktorej sedí, robila z ľudí pokusné králiky?

Vanc sa zameral na vyjadrenia svetových vedcov zo západu, ktorí hodnotili ruskú vakcínu Sputnik V a zároveň totálne vyvrátil Remišovej tvrdenia, že ruská vakcína by mala byť pokusom na ľuďoch.

Vanc vo svojom príspevku píše: Remišová hovorí o nespoľahlivej a nebezpečnej vakcíne Sputnik V. Dokonca, že je geopolitickou hrozbou pre Slovensko. Dal som si tú prácu a vyhľadal som zahraničné hodnotenia Sputnik V vo svete.

Austrálsky vedec, laureát Nobelovej ceny za fyziológiu alebo medicínu Peter Docherty poznamenal: „Účinnosť vakcíny Sputnik V – viac ako 90% vyzerá skvele a okrem toho má Rusko za sebou dlhú históriu vývoja dobrých vakcín.“

Hlavný imunológ Spojených štátov Anthony Fauci uviedol: „Ak Rusko alebo Čína majú spoľahlivé vakcíny, môžu si ich zabezpečiť ako pre seba, tak aj pre niektoré ďalšie krajiny. Toto je cesta k univerzálnej ochrane celého ľudstva.“

Dean Winslow, špecialista na infekčné choroby v Stanford University Medical Center, verí, že Sputnik V bude hrať dôležitú úlohu v globálnom boji proti pandémii.

Daniel Kuritskis, vedúci oddelenia infekčných chorôb na lekárskej fakulte Harvardovej univerzity, uviedol: „Podľa toho, čo som sa o vakcíne dočítal, chápem, že sa dá skladovať pri teplote, ktorú udržuje bežná chladnička. To je samozrejme veľká výhoda, pretože to umožňuje dodanie vakcíny do krajín, kde je oveľa menej príležitostí na skladovanie pri veľmi nízkych teplotách. To znamená, že v niektorých krajinách je oveľa jednoduchšie aplikovať ich.“

Roger MacArthur, špecialista na infekcie z University of Georgia, keď hovoril o skutočnosti, že vakcína počas transportu nevyžaduje veľmi nízku teplotu, poznamenal: „To je samozrejme výhoda, najmä pokiaľ ide o jej použitie. dodávka na miesta, kde je nepravdepodobné, že by dosiahla veľmi nízke teploty, ale myslím si, že najdôležitejšou vecou vo vakcíne je účinnosť a bezpečnosť.“

Naopak Remišová píše:

Ľudia na Slovensku nemôžu byť opäť pokusnými králikmi.

Strana Za ľudí podporuje očkovanie všetkými dostupnými vakcínami bez ohľadu na to, kde ich vyrábajú, ale až po riadnom preskúmaní ich bezpečnosti a účinnosti na rôzne vekové skupiny Európskou agentúrou pre lieky. Vakcíny tam hodnotia desiatky expertov z celej Európy a vďaka veľmi prísnemu hodnoteniu, jednému z najprísnejších na svete, si môžu byť ľudia na Slovensku istí, že sa využívajú iba tie najlepšie očkovacie látky.

Tak ako sme týždne čakali na skončenie hodnotenia pri vakcínach iných výrobcov, treba počkať aj teraz. Očkovanie je založené na dôvere ľudí, a akékoľvek skratky sa môžu Slovensku vypomstiť.

Výrobca ruskej vakcíny konzultuje s európskou agentúrou svoje postupy a je predpoklad, že v krátkom čase bude začne oficiálne hodnotenie. Rusko začalo s očkovaním oveľa skôr, vyrába si vlastnú vakcínu, ale má zaočkovaných o polovicu menší podiel ľudí, ako Slovensko (podľa Our World in Data k 10. februáru SK 4,69 % a RUS 2,67 %).

Ľudia tam vakcíne teda veľmi nedôverujú, a preto sa snažia verejnú mienku zmeniť aj využívaním vakcíny v iných krajinách. Vakcíny dostanú u nás milióny ľudí, je na výber z viacerých možností. Situácia sa preto nedá porovnávať s liekmi na experimentálne použitie, ktoré sú určené zvyčajne pre pár desiatok alebo stoviek ľudí. Vakcína pre milióny ľudí na Slovensku sa nemá schvaľovať na základe jedného článku v časopise, hoci odbornom časopise.

Milan Vanc tým, že nespomenul „jeden článok v odbornom časopise“, ale menoval celý rad vedcov, len opäť dokázal absolútnu nekompetentnosť a neznalosť ministerky Remišovej, vyštudovanej bábkoherečky.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *