Biden sa ide hrať na záchrancu sveta. Pri tejto hre už mu je dobré Rusko aj Čína

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 26. marca (TASR) – Prezident USA Joe Biden pozval prezidentov Ruska a Číny – Vladimira Putina a Si Ťin-pchinga – na prvé medzinárodné rokovanie o boji proti zmene klímy organizované novou americkou administratívou. Tento virtuálny summit sa bude konať 22. a 23. apríla za účasti 40 pozvaných svetových lídrov. Informovala o tom v piatok agentúra AP, ktorá sa odvolala na nemenované zdroje z ministerstva zahraničných vecí USA.


      Zdroje dodali, že USA si od podujatia sľubujú, že pomôže formovať, urýchliť a prehĺbiť globálne úsilie o zníženie spotreby fosílnych palív prispievajúcich k zmenám klímu. Summit by mal byť návratom Washingtonu do popredných línií v rámci boja proti zmenám podnebia spôsobeným človekom.


      Prezident Biden sa takto podľa AP snaží aj oživiť fórum hlavných svetových ekonomík v oblasti boja proti klimatickým zmenám, ktoré jeho predchodca Donald Trump nevyužíval – na rozdiel od Georgea W. Busha či Baracka Obamu.


      Trump počas svojej vlády bagatelizoval obavy vedcov z následkov zmeny klímy a jedným z jeho prvých krokov v úrade bolo oznámenie, že Spojené štáty odstúpia od parížskej klimatickej dohody z roku 2015. AP pripomenula, že avizovaná aprílová schôdzka bude po viac ako štyroch rokoch prvou významnou medzinárodnou diskusiou o klíme, ktorú povedie americký líder. Na rozdiel od Trumpa pokračovali politici v Európe a inde vo svete v uplynulých rokoch v diskusiách o nástrojoch boja proti zmene klímy, dodala AP.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *