Brexit: EÚ odmietla ponuku Británie týkajúcu sa rybolovu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel/Londýn 22. decembra (TASR) – Európska únia odmietla ponuku Británie týkajúcu sa rybolovu, uviedla v utorok agentúra Bloomberg s odvolaním sa na dva zdroje. Rybolov je jednou zo sporných oblastí pri rokovaniach o budúcich obchodných vzťahoch.

Británia v pondelok navrhla, aby EÚ znížila hodnotu rýb, ktoré jej rybári nachytajú v britských vodách, o 30 percent. Ešte pred týždňom požadovalo Spojené kráľovstvo zníženie o 60 percent.

EÚ minulý týždeň odmietla akceptovať redukciu o viac než 25 percent.

Do skončenia sa prechodného obdobia, počas ktorého zostáva Británia súčasťou jednotného trhu a colnej únie, zostáva už len deväť dní a aktuálne nie je mnoho signálov, že by dohoda bola na dohľad.

Británia je takisto naďalej proti požiadavke Európskej únie, že by Brusel mohol zaviesť odvetné clá, predovšetkým na energie, ak Británia odstúpi od dohody o rybolove. Londýn uviedol, že je pripravený akceptovať odvetné clá na ryby, ale nie v iných oblastiach.

Európska komisia sa radí s členskými štátmi o britskom návrhu a hlavný vyjednávač EÚ by mal niekedy okolo 16.00 h v Bruseli informovať zástupcov členských krajín. Podľa zdrojov je ešte stále možné dosiahnutie kompromisu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *