Jozefa Brhela budú stíhať väzobne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 5. februára (TASR) – Podnikateľ Jozef B. obvinený v rámci minulotýždňovej policajnej akcie Mýtnik bude väzobne stíhaný. Rozhodla o tom v piatok popoludní sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Vyhovela tak čiastočne návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). TASR to potvrdili hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková a aj obhajca obvineného Ľudovít Štanglovič.

Sudkyňa Ružena Sabová zobrala podnikateľa do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a z dôvodu možného úteku. Rozhodnutie nie je právoplatné, tak prokurátor ÚŠP, ako aj obhajca podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR. „Stratil som ilúzie o právnom štáte. Viete si predstaviť dôvod útekovej väzby, že klient je ohlásený, plní si svoju občiansku povinnosť, riadne sa dostaví na výsluch na dohodnutý termín? Oni v tom vidia nejaký útekový dôvod,“ zareagoval pre médiá Štanglovič. Zároveň odmietol aj dôvody kolúznej väzby s ohľadom na zdravotný stav svojho klienta.

Sudkyňa začala rozhodovať o 11.00 h, keď približne polhodinu predtým eskortovali Jozefa B. v ochrannom obleku z ružinovskej nemocnice, kde je hospitalizovaný od stredy (3. 2.). Výsluch sa skončil o 14.00 h. Prokurátor ÚŠP v stredu podal návrh na väzobné stíhanie podnikateľa zo všetkých troch dôvodov – a to aj z obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti.

Jozef B. je obvinený v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Mýtnik. Všetky obvinenia odmieta. Doteraz bol hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici v Bratislave z dôvodu zlého zdravotného stavu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Jozefa Brhela budú stíhať väzobne

 • 5. februára 2021 at 17:07
  Permalink

  To je tá Kolíkovej humanizácia!!! Fašizmus!!!
  To Jankovskú, Gašpara, Brhela… nemôžu vyšetrovať na slobode ako Ruska? Čo sú to vrahovia?
  Radosť z psychického týrania — sadizmus? Chorá vláda!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *