Š.Holý: Zo zákazu vychádzania platí viacero výnimiek,prosíme ľudí o zodpovednosť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Zo zákazu vychádzania, ktorý začína platiť 19. decembra o 5.00 h, bude platiť viacero výnimiek. Sú nimi okrem iných aj výnimka cesty za rodinou, do práce, ale aj na zabezpečenie nevyhnutných životných potrieb, nákup pohonných hmôt či cesta na poštu a výdajné miesto internetových a iných obchodov. Opatrenia schválené uznesením vlády majú platiť do 10. januára. Po rokovaní vlády to uviedol podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina).

Doplnil, že výnimka sa vzťahuje ďalej aj na zabezpečenie starostlivosti o deti, domáce zvieratá, cestu do banky či poisťovne s tým, že sa predpokladá voľba najbližšej predajne či prevádzky. Ľudia môžu navštíviť podľa schválených výnimiek aj cestu na náboženský obrad. Holý upozornil, že konkrétne podmienky takýchto akcií vzhľadom na regionálne špecifiká upravia regionálne úrady verejného zdravotníctva. Otvorené môžu byť aj lyžiarske strediská, ako Holý vysvetlil, z dôvodu povolených individuálnych športov v exteriéri.

Naopak, postihnuté zákazom sú prevádzky ako kaderníctva či masérske služby.

Výnimka zo zákazu však platí aj na cestu do zariadenia na rekreačné účely. „Platí to pre členov jednej domácnosti a maximálne jednej ďalšej domácnosti,“ uviedol Holý, ktorý nadväzoval na odporúčanie vlády vytvárať počas sviatkov pri stretávaní „bubliny“ najbližších príbuzných a priateľov. Ďalšie odporúčanie smeruje k zamestnancom a zamestnávateľom, aby v čo najvyššej možnej miere umožnili prácu z domu. „Aj to výrazne pomôže brániť šíreniu nákazy,“ dodal Holý. Odporúčanie vlády vyzýva zvážiť nevyhnutnosť cestovania a uprednostniť prostriedky diaľkovej komunikácie.

Apel k obmedzeniu cestovania, zníženiu mobility a osobnej zodpovednosti adresoval aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS). „Nie je zakázané cestovať, platia naďalej však pravidlá, ktoré sú stanovené pri návrate z tzv. červenej krajiny,“ dodal.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *