ČR: Vo veku 75 rokov zomrela herečka Hana Maciuchová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Praha 26. januára (TASR) – Vo veku 75 rokov zomrela v utorok po vážnej chorobe v Olomouci česká herečka Hana Maciuchová. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz.


      Maciuchová účinkovala v množstve divadelných, televíznych a filmových úloh. Bola dlhoročnou členkou pražského Divadla na Vinohradoch, kde si zahrala napríklad v inscenáciách „Poprask na lagúně“, „Cyrano z Bergeracu“ či „Jedno jaro v Paříži“.


      Z filmových snímok ju preslávila úloha Olgy Scheinpflugové vo filme „Člověk proti zkáze“ (1989), no účinkovala napríklad aj vo filmoch „Lucie, postrach ulice“ či „Samotáři“. Naposledy ju diváci mohli vidieť v tragikomédii „Tátova volha“ (2018).


      Objavila sa aj v seriáloch „Nemocnice na kraji města“, „Chalupáři“, „Ulice“ či „Krkonošské pohádky“.


      Často spolupracovala s rozhlasom, kde nahovorila Šeherezádu v Príbehoch tisíc a jednej noci. Okrem toho sa venovala aj dabingu a pôsobila aj ako pedagogička na konzervatóriu.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *