Danko (SNS) k ruskej vakcíne: Matovič rozpráva národu “rozprávky”

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 6. februára (TASR) – Mimoparlamentná strana SNS vyzvala premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby nezavádzal verejnosť informáciami o možnej výrobe ruskej vakcíny Sputnik na Slovensku. „Nikto z Ruska nechce na Slovensku Sputnik vyrábať, aj keď by som si to veľmi želal,“ uviedol predseda strany Andrej Danko. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.


      Danko vyzval Matoviča, aby s ruskou stranou začal rokovať o odbere Sputnika a prestal národu rozprávať „rozprávky“ o jeho výrobe. Opätovne ponúkol predsedovi vlády pri rokovaniach pomoc. „Verím, že urobíte všetko pre to, aby Slováci Sputnik mali,“ dodal.


      Na Slovensku by sa mohla vyrábať vakcína proti novému koronavírusu. Premiér v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy nevylúčil, že by mohlo ísť o ruskú vakcínu Sputnik V. Slovensko má tiež podľa neho rokovať o výrobe vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna. Zdôraznil, že s oznámením pozitívnych správ by chcel ešte chvíľu počkať.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *