Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V diskusii pod jedným z mojich článkov zaznel  „zaujímavý názor“ a to, že diktatúra je potrebná v chudobných krajinách, pretože pre fungovanie demokracie je potrebná spokojná stredná vrstva.

Autor výroku obhajoval tvrdé diktátorske režimy v Južnej Amerike.

A práve táto myšlienka dokazuje, že vo všetkých krajinách, ktoré sú označované ako demokratické, už dávno žiadna demokracia nejestvuje. Pretože stredná vrstva , ktorá drží ekonomiky krajín sa postupne stráca. Zaniká v postupne sa roztvárajúch sa nožniciach chudoby a bohatstva.

Na Slovensku jej už skoro vôbec niet a ak sa medzi ňu niekto radí, tak sú to najmä zamestnanci  štátu a nie spokojná pracujúca trieda, ktorá vytvára hodnoty pre tento štát. Pracujúca trieda sa stala otrokom kapitalistického vykorisťovia za pásmi montážnych hál, ktoré vlastnia „zahraniční ivestori“, ktorí svoje zisky vyvážajú za hranice našej republiky.

Podobné je to v mnohých krajinách a  nielen Európy. Vidieť to najmä na ekomike USA, ktoré sú najzadĺženejšou krajinou  sveta a ktoré šíria svoju koncepciu „slobody a demokracie „ krvavou cestou po celom svete.

Na postsocialistických krajinách veľmi dobre vidieť, čo sa skrýva za frázami o slobode a demokracii.

Je to nadvláda novofeudálnych elít, ktorých jediným záujmom je zisk za každú cenu.

Pre tieto elity sme len kolóniami s lacnou pracovnou silou. Nikdy nebudeme rovnocennými štátmi a partnermi krajín, ktorých ekonomiky boli založené na stáročnom vykorisťovaní kolónií po celom svete.

Žiaľ, odkedy sa ľudstvo začalo živiť poľnohospodárstvom a začalo tvoriť nadhodnoty, mnoho jedincov prišlo na to, že najjednoduchší spôsob obživy  je na úkor iných a tak začali vznikať prvé triedne rozdiely, ktoré prinášali prvé krvavé konflikty v boji o moc a bohatstvo.

To, čo začal Sargon Akkadský, keď krutou vojenskou nadvládou vytvoril pred približne 4300 rokmi prvú veľkú ríšu pokračuje doteraz.

Moc má veľmi opojnú chuť a bohatsvo tiež.

V dnešnej dobe, ktorú ľudstvo považuje za veľmi vyspelú sa nadvláda elít sofistikovanie nazýva „demokracia“ . Diktatúra a totalita sa považuje za „slobodu“ a nenávistné vraždenie sa stalo šírením týchto prekrútených hodnôt.

Často premýšľam nad tým, či skutočné hodnoty majú ešte v tomto svete význam.

Koľko ľudí o ne stojí a bojuje za ne?

A má ľudstvo práve kvôli čoraz väčšej nenásytnosti  samozvaných „elít“ šancu prežiť?

Devana

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Diktatúra „elít“…

 • 16. septembra 2018 at 14:01
  Permalink

  Jednoducho nezmysly. Autor jednoducho nevie čo je demokracia a sloboda.

  Reply
 • 19. septembra 2018 at 8:13
  Permalink

  Áno, Devana, áno!

  Totalita elita
  za demokraciou je ukrytá.

  Píšete: „Často premýšľam nad tým, či skutočné hodnoty majú ešte v tomto svete význam.
  Koľko ľudí o ne stojí a bojuje za ne?“
  Áno, skutočné hodnoty majú význam a oplatí sa za ne bojovať, áno áno, áno, stokrát áno!!!
  Lebo: Vo svete zbavenom ideí vládnu príšery. / Goya/
  Karikatúra k článku? Výstižná!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *